Psí útulek
aktualizováno 27. 6. 2016

Útulek nově také na facebooku - Psí útulek města Český Krumlov  Facebook logo

 

Aktuální nabídka v útulku

Městský útulek 23.6.2016 - Barnabáš

BARNABÁŠ

byl předchozím majitelem vyhozen u útulku a delší dobu trvalo než se nechal odchytit. Barnabáš by byl nejspokojenější jako venkovní "myšilov", který se od nového majitele po nějakém čase nechá pohladit u plné misky.

 

 

Městský útulek 23.6.2016 - Flek

FLEK

byl nalezen v Č. Krumlově. Je to milý a veselý kocour, který se vždy rád nechá podrbat za uchem. S ostatními kočkami vychází bez problémů.

 

 
Městský útulek 6.6.2016 - Eman

 EMAN

byl nalezen v ČK ve velmi zanedbaném stavu. Nyní je již po fyzické stránce v pořádku, ale lidem stále příliš nevěří. Dobře snáší společnost ostatních psů a rychle zvládl chůzi na vodítku. Nový páníček získá v Emanovi milého a nevtíravého společníka.

 

 
Městský útulek 23.5.2016 - Majkl

MIKE

asi 6 let starého křížence bišonka někdo přivázal v areálu nemocnice Č.K. Vzhledem k velmi zanedbané srsti bylo nutné realizovat letní sestřih ve stylu ''jak to jde", což si Mike vyloženě užíval. Nový majitel v něm získá jak oddaného kamaráda, tak i (při pravidelné péči) psího fešáka.

 

 
Městský útulek 23.5.2016 - Janek

JANEK

asi 3 roky starý pes byl odebrán nezodpovědnému majiteli. Janek je sebevědomý, akční psí atlet, pro kterého není žádná vycházka dost dlouhá. K lidem se chová přátelsky, ale ostatní zvířata netoleruje a je proto nutné dobré oplocení.

 

 
  Městský útulek 27.6.2016 - Herkul

HERKUL

je asi 6 let starý pes mohutného vzrůstu a dobrácké povahy. Špatně snáší přítomnost ostatních psů a je proto nutné, aby byl jediným psem v rodině. Vůči lidem se chová přátelsky, ale bude i dobrým hlídačem

 

 
     Městský útulek 5.11.20015 - Žluťas

ŽLUŤAS

je přibližně čtyřletý pes. Je to ostražitý hlídač, který je však rád za každé pohlazení. Ve společnosti ostatních psů se chová dominantně, feny mu nevadí. Potřeboval by dostatečně velký výběh nebo oplocenou zahradu.

 

 
  Městský útulek 5.11.20015 - Šekyl

ŠEKYL

je asi šest let starý. V původním domově byl vůdcem smečky, psy napadá, feny toleruje. Vůči lidem se chová přátelsky a byl by vynikajícím živým zvonkem :-)

 

 
     Městský útulek 5.11.20015 - Rex

REX 

je asi šestiletý pes, který podobně jako Malá neměl příliš pozitivních zkušeností s lidskou společností. Vůči ostatním zvířatům se chová přátelsky. Rychle si zvyká na nové lidi, kterým může nabídnout milou, ale nevtíravou společnost.

 

 
     Městský útulek 5.11.20015 - Neličák

NELIČÁK

je cca desetiletý pes. Má rád lidskou společnost, ve zvířecím světě si však kamarády vybírá. Na svůj věk je velmi čilý a byl by nejspokojenější na oplocené zahradě.

 

 
      Městský útulek 5.11.20015 - Malá

MALÁ

je cca desetiletá fenka, která za svůj život mnoho dobrých věcí nepoznala. Nyní již přivykla lidské společnosti, ale nikdy z ní pravděpodobně nebude mazel k dětem. Potřebovala by trpělivého páníčka, na kterého by si mohla postupně zvyknout.

 

 

    Městský útulek 9.3.2015 - Frank

FRANK 

byl nalezen v Hořicích na Šumavě. Je to mohutný pes s dobrým srdcem. Byl by vhodný jako rodinný kamarád, který však dokáže patřičně ohlásit každou návštěvu. Vzhledem k tomu, že netoleruje ostatní psí samce, je oplocená zahrada nutností.

 

 
      Městský útulek 20.4.2015 -Carl

CARL

v útulku již strávil dva roky a je proto načase, aby získal nový domov. Carl má zvláštní povahu a někteří lidé mu ihned "nesednou". Jakmile si ale zvykne, je poslušný a velký mazel. Po vzájemném seznámení Vás bude respektovat a získáte v něm spolehlivého parťáka. Carl by potřeboval zahradu se zateplenou boudou, kterou by spolehlivě a bez zbytečného štěkání ohlídal (boudu i zahradu:))).

 

 

 Útulek  - Togo - 20. 1. 2013

TOGO

asi 7 let starý Togo je v útulku už více než dva roky. Zpočátku se tváří nedůtklivě, ale má lidi rád a za pamlsek si jej ihned získáte. Togo nesnese přítomnost jiných zvířat a musí tedy být jediným psem v rodině. Dokáže velmi dlouho a nadšeně aportovat, což velmi usnadňuje učení nových povelů - za hozený míček je ochotný udělat téměř cokoliv. Miluje dlouhé procházky, na kterých chodí předpisově bez "tahání"

Na koho se obrátit?

Jméno Odbor nebo oddělení Funkce Budova Místnost Telefon
Garajová Vladimíra OZP správce útulku pro psy Kaplická 439 606 640 507
Harš Cyril OZP správce útulku pro psy Kaplická 439 606 640 507
Horáková Vlasta, Ing. OZP vedoucí odboru Kaplická 439 205 380 766 550

 

Děkujeme za 600 Kg granulí pro kočičky, které jsme obdrželi v rámci akce "Pomozte naplnit misky" pořádané Nadací na ochranu zvířat.

                         Pomozte naplnit misky

 

Děkujeme veterinární nemocnici Cbvet České Budějovice za poskytnutí hmotného sponzorského daru ve formě antiparazitních pipet pro psy.

                                                      logo CB vet

Děkujeme tímto firmě Bioveta, a. s. za sponzorský dar v podobě tolik potřebných léčiv pro naše chráněnce. 

Bioveta - logo - 500

Cestování se zvířaty

Rady osvojitelům zvířat

Nový domov zvířat z městského útulku

Ubytování psů v našem útulku

Praktické informace


Od prosince roku 2004 najdete útulek v Kaplické ulici - v nové budově na konci města naproti odbočce na Přídolí.

Otevírací doba pro veřejnost:
pondělí až neděle   08:00 - 16:30 hod.

Kontakty: 

156 Městská policie
606 640 507 606 640 507 Správce (v otevírací době)
380 766 550 380 766 550 Ing. Vlasta Horáková - odbor živ. prostředí a zemědělství MěÚ


K častým dotazům návštěvníků, jakým způsobem mohou přispět na fungování našeho útulku: naši čtyřnozí kamarádi Vám budou vděčni za hmotný dar ve formě krmiva (konzervy i granule pro kočky a psy různých věkových kategorií) či pamlsků, příp. za dar finanční ...

1. Bezhotovostně
Číslo účtu: 19-221241/0100
Banka: Komerční banka, a.s.
Variabilní symbol: 9619

2. V hotovosti
V kanceláři útulku
Na pokladně MěÚ - Kaplická 439, I. patro

 

Umisťování zvířat do útulku:
Najdete-li opuštěného psa či kočku, neodvádějte ho prosíme do útulku, ale kontaktujte příslušný obecní úřad či městskou policii na bezplatném telefonním čísle 156. 

V případě, že byl do útulku umístěn Váš pes (či kočka), bude Vám zvíře vydáno po úhradě nákladů, spojených s jeho pobytem v zařízení (odchyt, veterinární ošetření, pobyt v útulku, případná veterinární léčba apod.)

   
Osvojení zvířete:
Vyberete-li si u nás v útulku nového člena své rodiny, budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč na poplatek za osvojení. Pracovníci útulku s Vámi sepíší Smlouvu o osvojení zvířete a obdržíte očkovací průkaz. Bude Vám předán zdravý, očkovaný a odčervený pes či kočka.

O útulku

Kotce Zřizovatelem Městského útulku pro psy v Českém Krumlově je Město Český Krumlov.

V prosinci roku 2004 byl útulek přemístěn do nového zařízení na Kaplické ulici. Nový útulek splňuje veterinární a další požadavky na zařízení tohoto typu a je vybaven mimo jiné dvaceti individuálními kotci pro psy, čtyřmi venkovními společnými výběhy, karanténou s pěti kotci, temperovanými boxy pro handicapovaná zvířata a prostory pro umístění koček včetně karantény.

Zvláštní dík patří městu Kaplice a obci Kamenný újezd, které se podílely  na financování výstavby nového útulku. Obce si tímto příspěvkem předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat.

Stanice pro psy slouží pro potřeby města Český Krumlov a výše uvedených obcí. V případě volné kapacity zařízení využívají i další obce nejen v rámci regionu. 

Činnost

Stanice pro psy Český Krumlov zajišťuje:

Odchyt opuštěných a toulavých zvířat Odchyt toulavých a opuštěných zvířat a jejich převoz do stanice
Pracovníci útulku provádí odchyt volně pobíhajících psů a koček - dle potřeby využíváme různé druhy odchytové techniky (odchytová smyčka, klec či síť) a pochopitelně také ochranné pomůcky (především odchytové rukavice). Ve většině případů si však vystačíme s návnadou v podobě pamlsku a obyčejným vodítkem.

Neb se do útulku dostává zvíře, u něhož neznáme jeho minulost, je nutný obezřetný a opatrný přístup. Mnoho ze zvířat má za sebou traumatizující zkušenosti s lidmi a mnohdy jsou jejich reakce nevyzpytatelné.Zajištění řádné péče (koupání, očkování, léčba, ...) Zajištění řádné péče
Následně je zvíře převezeno do útulku, kde je po dobu 7 dní umístěno v karanténě tak, aby nedošlo k přenosu případné nákazy do areálu útulku. Dochází k vyšetření veterinářem, příp. k ošetření a léčbě.  Dle potřeby pejska či kočičku vykoupeme a provedeme další úpravu zevnějšku (srst, drápky apod.). Dle aktuálního stavu zvířete je určena  adekvátní krmná dávka a zajištěno vhodné ustájení zvířete. Hlavním problémem však bývá psychický stav zvířat.....

Před odchodem z karantény je pejsek naočkován, odčerven a zařazen do nabídky k adopci.

 

Socializace zvířat Socializace zvířat - do útulku se dostávají často zvířata ve špatném fyzickém stavu (podvyživená, týraná apod.), jejichž psychický stav odpovídá prožitým strastem. Každý tvor se stresem vyrovnává jinak a je tedy nutný individuální přístup.

Naším cílem je v maximální možné míře vrátit zvířatům důvěru v lidi, zbavit je agresivity, strachu a dalších nežádoucích návyků. Dle možností se snažíme pejsky naučit základní prvky ovladatelnosti ...

Environmentální výchova - tvoří významnou součást činnosti útulku. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami pořádáme pro děti ukázky výcviku psů, učíme je bezpečnému kontaktu se psy a seznamujeme je s činností útulku s cílem vzbudit v nich zájem a odpovědnost za živé tvory...

Evidence

V roce 2015 se podařilo k novým páníčkům umístit 110 pejsků a 65 kočiček, zatoulané miláčky si u nás vyzvedlo celkem 75 majitelů.

V roce 2014 bylo do útulku přijato 214 zvířat, z nichž nové páníčky našlo 130 a ke svému původnímu majiteli se navrátilo 74 pejsků a kočiček.

V roce 2013 jsme přijali do útulku celkem 236 zvířat. Nové majitele se nám podařilo najít pro 125 psů a koček, 103 jsme pak vrátili původním majitelům.

V roce 2012 činil celkový počet přijatých zvířat 262. Ke svému majiteli se vrátilio 98 z nich. Nového páníčka našlo 148 psů a koček.

V roce 2011 prošlo naším zařízením celkem 276 zvířat, z toho 97 psů a koček bylo vráceno původním majitelům a 167 zvířat našlo nové majitele.

V roce 2010 bylo do útulku přijato celkem 259 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 59 psů a koček, nové majitele se podařilo najít pro 192 čtyřnožců.

V roce 2009 se do útulku dostalo celkem 253 zvířat, z toho nové páníčky našlo 178 psů a koček a 75 se vrátilo ke svým majitelům.

V roce 2008 činil celkový počet zvířat již 301 ks, majitelům bylo vráceno 120 zvířat a 173 bylo předáno k osvojení.

Rok 2007 přinesl celkem 214 zvířat, z toho se zpět k páníčkům vrátilo 78 zvířátek a 132 bylo osvojeno.

V roce 2006 prošlo útulkem 189 zvířat - majitelům bylo vráceno 52 psů a k osvojení jsme předali 112 psů a 21 koček.

V roce 2005 bylo do útulku přijato celkem 180 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 36 psů a 135 pejsků a koček našlo nové majitele.

 

Z uvedených čísel je zřejmé, že služby našeho zařízení jsou stále ve větší míře využívány. Jsme rádi, že naše činnost má smysl a že si v rámci regionu nacházíme stále novou klientelu ze strany měst a obcí.

Související odkazy