Psí útulek
aktualizováno 30. 3. 2017

Útulek také na Facebooku - Psí útulek města Český Krumlov  Facebook logo

 

Aktuální nabídka v útulku

 Leo

LEO

cca roční Leo byl nalezen v Zubčicích. Je to hodný a velice temperamentní pes, který by byl nejspokojenější na oplocené zahradě, kde by bez problémů snesl celoroční pobyt. S ostatními psy většinou vychází bez problémů, ale je to trochu provokatér. :-)

 

 

 Městský útulek4.7.2016 - ARTIE

 

ARTIE

byl nalezen u obce Omlenice. Minulost Artieho neznáme, ale pravděpodobně byl uvázán a nezřídka i fyzicky týrán. Z minulosti si tak odnesl bázeň k vodítku, které bere doposud jako křivdu. Artie je však velmi hodný a optimistický společník, kterého není problém venčit na volno, protože spolehlivě zvládá přivolání i základní povely. V Artiem získáte psa, který má pořád dobrou náladu a pro svého páníčka rád udělá cokoliv... 

 

 

 Městský útulek 5.11.20015 - Rex

REXÍK

Rexík je pes, který uvítá oplocenou zahradu se zateplenou boudou. Obvykle si sám určuje, kdy si přijde pro pohlazení, ale na pamlsek se vždy nechá zlákat. Budoucí páníček v něm získá nevtíravého, ale o to vděčnějšího společníka. 

 

 

 Městský útulek4.7.2016 - BINGO

BINGO

asi ročního Binga někdo přivázal u brány útulku. Bingo je pes plný energie, který potřebuje aktivního člověka s dostatkem času pro vybití jeho temperamentu. Ostatní psy nevyhledává, ale je schopen je tolerovat. Bude vhodným parťákem i pro rodinu s dětmi.

 

 

Sam

SAM

Sam byl nalezen na sídlišti Mír v Českém Krumlově. Chvíli mu trvá, než si zvykne na nové lidi, ale poté je to milý společník. Samík je ideálním kocourem do bytu.

 

 

 

Městský útulek 6.6.2016 - Eman

EMAN

byl nalezen v Č. Krumlově. Eman je pes, který ke svému životu nepotřebuje nepřetržitý kontakt s páníčkem, ale rád se nechá pohladit. Umí chodit perfektně na vodítku a má velmi rád děti. Ostatní psy toleruje, ale spokojenější bude jako psí jedináček... 

 

 
Niko

NIKO

cca 1,5letý Niko byl nalezen v Kaplici. Je to velice temperamentní psík, který si ještě potřebuje osvojit základní psí povely. Je to hodný a učenlivý pes, který by mohl být hvězdou většiny psích sportů.

 

 
  Městský útulek 27.6.2016 - Herkul

HERKUL

byl bývalým páníčkem uvázán u brány útulku. Herkul je mohutný a sebevědomý pes, který potřebuje dostatečně velkou a oplocenou zahradu. Ke známým lidem se chová kamarádsky, ale má tendenci si své blízké hlídat, a proto je nutné venčení na vodítku. V Herkulovi získáte rodinného ochránce, který k Vám nepustí nikoho nevítaného... 

 

 
    Ron

RON

je starší kocour, který byl nalezen na sídlišti Plešivec v Českém Krumlově. Je to veliký mazel, který se bez problémů snáší s dalšími kočkami. Nepochybně bude vynikajícím venkovním myšilovem.

 

 
  Městský útulek 5.11.20015 - Šekyl

ŠEKYL

je zhruba šest let starý pes. Šekyl je veselý a temperamentní pes, který většinu svého života strávil ve smečce, o kterou se prakticky nikdo nestaral. Bude spolehlivým hlídačem, který každého "pobudu" u plotu ohlásí:) K ostatním psům se zpočátku chová dominantně, ale po seznámení bývá soužití bezproblémové. 

 

 
     

 

 

 
      

 

 

 

    Městský útulek 9.3.2015 - Frank

FRANK 

byl nalezen v Hořicích na Šumavě. Frank je psí sportovec, který není nikdy dostatečně vyběhaný nebo unavený, a proto je vhodným adeptem například pro dogtracking. K lidem se chová kamarádsky a rád se nechává podrbat i od cizích lidí. Ostatní psy ve svém okolí netoleruje, feny mu však nevadí. Frank je vhodný i do rodin s dětmi. 

 

 
      Městský útulek 20.4.2015 -Carl

CARL

v útulku je již tři roky. Známé lidi nadšeně vítá a na nové si poměrně rychle zvyká. Bude ideálním rodinným hlídačem, který však zbytečně neštěká. Ostatní psy netoleruje, ale fenky mu nevadí. Carl je neuvěřitelně chytrý a učenlivý pes. Nový páníček v něm získá ostražitého hlídače, ale i milého společníka. 

 

 

 Útulek  - Togo - 20. 1. 2013

TOGO

strávil v útulku již tři a půl roku, a je tedy nejvyšší čas, aby se jeho smůla prolomila. Togo je akční pes, který vášnivě rád aportuje, což velmi usnadňuje učení novým věcem. K lidem se chová vždy přátelsky, ale s ostatními zvířaty nevychází, a proto je nutné, aby byl jediným psem v rodině. 

Na koho se obrátit?

Jméno Odbor nebo oddělení Funkce Budova Místnost Telefon
Garajová Vladimíra OZP správce útulku pro psy Kaplická 439 606 640 507
Harš Cyril OZP správce útulku pro psy Kaplická 439 606 640 507
Horáková Vlasta, Ing. OZP vedoucí odboru Kaplická 439 205 380 766 550

 

Děkujeme za 600 kg granulí pro kočičky, které jsme obdrželi v rámci akce "Pomozte naplnit misky" pořádané Nadací na ochranu zvířat.

                         Pomozte naplnit misky

 

Děkujeme veterinární nemocnici Cbvet České Budějovice za poskytnutí hmotného sponzorského daru ve formě antiparazitních pipet pro psy.

                                                      logo CB vet

Děkujeme tímto firmě Bioveta, a. s. za sponzorský dar v podobě tolik potřebných léčiv pro naše chráněnce. 

Bioveta - logo - 500

Cestování se zvířaty

Rady osvojitelům zvířat

Nový domov zvířat z městského útulku

Ubytování psů v našem útulku

Praktické informace


Od prosince roku 2004 najdete útulek v Kaplické ulici - v nové budově na konci města naproti odbočce na Přídolí.

Otevírací doba pro veřejnost:
pondělí až neděle   08:00 - 16:30 hod.

Kontakty: 

156 Městská policie
606 640 507 606 640 507 Správce (v otevírací době)
380 766 550 380 766 550 Ing. Vlasta Horáková - odbor živ. prostředí a zemědělství MěÚ


K častým dotazům návštěvníků, jakým způsobem mohou přispět na fungování našeho útulku: naši čtyřnozí kamarádi Vám budou vděčni za hmotný dar ve formě krmiva (konzervy i granule pro kočky a psy různých věkových kategorií) či pamlsků, příp. za dar finanční ...

1. Bezhotovostně
Číslo účtu: 19-221241/0100
Banka: Komerční banka, a.s.
Variabilní symbol: 9619

2. V hotovosti
V kanceláři útulku
Na pokladně MěÚ - Kaplická 439, I. patro

 

Umisťování zvířat do útulku:
Najdete-li opuštěného psa či kočku, neodvádějte ho prosíme do útulku, ale kontaktujte příslušný obecní úřad či městskou policii na bezplatném telefonním čísle 156. 

V případě, že byl do útulku umístěn Váš pes (či kočka), bude Vám zvíře vydáno po úhradě nákladů, spojených s jeho pobytem v zařízení (odchyt, veterinární ošetření, pobyt v útulku, případná veterinární léčba apod.)

   
Osvojení zvířete:
Vyberete-li si u nás v útulku nového člena své rodiny, budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč na poplatek za osvojení. Pracovníci útulku s Vámi sepíší Smlouvu o osvojení zvířete a obdržíte očkovací průkaz. Bude Vám předán zdravý, očkovaný a odčervený pes či kočka.

O útulku

Kotce Zřizovatelem Městského útulku pro psy v Českém Krumlově je Město Český Krumlov.

V prosinci roku 2004 byl útulek přemístěn do nového zařízení na Kaplické ulici. Nový útulek splňuje veterinární a další požadavky na zařízení tohoto typu a je vybaven mimo jiné dvaceti individuálními kotci pro psy, čtyřmi venkovními společnými výběhy, karanténou s pěti kotci, temperovanými boxy pro handicapovaná zvířata a prostory pro umístění koček včetně karantény.

Zvláštní dík patří městu Kaplice a obci Kamenný újezd, které se podílely  na financování výstavby nového útulku. Obce si tímto příspěvkem předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat.

Stanice pro psy slouží pro potřeby města Český Krumlov a výše uvedených obcí. V případě volné kapacity zařízení využívají i další obce nejen v rámci regionu. 

Činnost

Stanice pro psy Český Krumlov zajišťuje:

Odchyt opuštěných a toulavých zvířat Odchyt toulavých a opuštěných zvířat a jejich převoz do stanice
Pracovníci útulku provádí odchyt volně pobíhajících psů a koček - dle potřeby využíváme různé druhy odchytové techniky (odchytová smyčka, klec či síť) a pochopitelně také ochranné pomůcky (především odchytové rukavice). Ve většině případů si však vystačíme s návnadou v podobě pamlsku a obyčejným vodítkem.

Neb se do útulku dostává zvíře, u něhož neznáme jeho minulost, je nutný obezřetný a opatrný přístup. Mnoho ze zvířat má za sebou traumatizující zkušenosti s lidmi a mnohdy jsou jejich reakce nevyzpytatelné.Zajištění řádné péče (koupání, očkování, léčba, ...) Zajištění řádné péče
Následně je zvíře převezeno do útulku, kde je po dobu 7 dní umístěno v karanténě tak, aby nedošlo k přenosu případné nákazy do areálu útulku. Dochází k vyšetření veterinářem, příp. k ošetření a léčbě.  Dle potřeby pejska či kočičku vykoupeme a provedeme další úpravu zevnějšku (srst, drápky apod.). Dle aktuálního stavu zvířete je určena  adekvátní krmná dávka a zajištěno vhodné ustájení zvířete. Hlavním problémem však bývá psychický stav zvířat.....

Před odchodem z karantény je pejsek naočkován, odčerven a zařazen do nabídky k adopci.

 

Socializace zvířat Socializace zvířat - do útulku se dostávají často zvířata ve špatném fyzickém stavu (podvyživená, týraná apod.), jejichž psychický stav odpovídá prožitým strastem. Každý tvor se stresem vyrovnává jinak a je tedy nutný individuální přístup.

Naším cílem je v maximální možné míře vrátit zvířatům důvěru v lidi, zbavit je agresivity, strachu a dalších nežádoucích návyků. Dle možností se snažíme pejsky naučit základní prvky ovladatelnosti ...

Environmentální výchova - tvoří významnou součást činnosti útulku. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami pořádáme pro děti ukázky výcviku psů, učíme je bezpečnému kontaktu se psy a seznamujeme je s činností útulku s cílem vzbudit v nich zájem a odpovědnost za živé tvory...

Evidence

V roce 2015 se podařilo k novým páníčkům umístit 110 pejsků a 65 kočiček, zatoulané miláčky si u nás vyzvedlo celkem 75 majitelů.

V roce 2014 bylo do útulku přijato 214 zvířat, z nichž nové páníčky našlo 130 a ke svému původnímu majiteli se navrátilo 74 pejsků a kočiček.

V roce 2013 jsme přijali do útulku celkem 236 zvířat. Nové majitele se nám podařilo najít pro 125 psů a koček, 103 jsme pak vrátili původním majitelům.

V roce 2012 činil celkový počet přijatých zvířat 262. Ke svému majiteli se vrátilio 98 z nich. Nového páníčka našlo 148 psů a koček.

V roce 2011 prošlo naším zařízením celkem 276 zvířat, z toho 97 psů a koček bylo vráceno původním majitelům a 167 zvířat našlo nové majitele.

V roce 2010 bylo do útulku přijato celkem 259 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 59 psů a koček, nové majitele se podařilo najít pro 192 čtyřnožců.

V roce 2009 se do útulku dostalo celkem 253 zvířat, z toho nové páníčky našlo 178 psů a koček a 75 se vrátilo ke svým majitelům.

V roce 2008 činil celkový počet zvířat již 301 ks, majitelům bylo vráceno 120 zvířat a 173 bylo předáno k osvojení.

Rok 2007 přinesl celkem 214 zvířat, z toho se zpět k páníčkům vrátilo 78 zvířátek a 132 bylo osvojeno.

V roce 2006 prošlo útulkem 189 zvířat - majitelům bylo vráceno 52 psů a k osvojení jsme předali 112 psů a 21 koček.

V roce 2005 bylo do útulku přijato celkem 180 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 36 psů a 135 pejsků a koček našlo nové majitele.

 

Z uvedených čísel je zřejmé, že služby našeho zařízení jsou stále ve větší míře využívány. Jsme rádi, že naše činnost má smysl a že si v rámci regionu nacházíme stále novou klientelu ze strany měst a obcí.

Související odkazy