Psí útulek
aktualizováno 12. 3. 2018

Útulek také na Facebooku - Psí útulek města Český Krumlov  Facebook logo

 

Aktuální nabídka v útulku

 Sissi

SISSI

je hodná a velmi temperamentní fešanda, která na neznámé lidi ráda "pouští hrůzu". Proto by byla ideálním hlídačem. Sissi jsou cca 2 roky

 

 

 Městský útulek4.7.2016 - ARTIE

 

ARTIE

byl nalezen u obce Omlenice. Minulost Artieho neznáme, ale pravděpodobně byl uvázán a nezřídka i fyzicky týrán. Z minulosti si tak odnesl bázeň k vodítku, které bere doposud jako křivdu. Artie je však velmi hodný a optimistický společník, kterého není problém venčit na volno, protože spolehlivě zvládá přivolání i základní povely. V Artiem získáte psa, který má pořád dobrou náladu a pro svého páníčka rád udělá cokoliv... 

 

 

Spock

 

SPOCK

asi tříměsíční kocourek byl odchycen v centru Českého Krumlova. Zpočátku velmi divoký Spock si na lidskou přítomnost postupně zvyká a na cestu do nového domova je připraven... pojede třeba k vám?


 


 


 


 

Loyd

LOYD

Cca dva roky starý Loyd byl nalezen v Lenoře. S lidmi nemá problémy, ale v psí společnosti si vybírá. Loyd svým mohutným vzrůstem bude budit respekt u nevítaných návštěvníků, ale "jeho" rodina v něm získá příjemného a věrného psího společníka.


 

 

 


 

Black

BLACK

rok až dva starého Blacka uvázal původní majitel v lese nad útulkem. Je to velice temperamentní (zatím trochu nevychovaný) pes, který se však chová přátelsky a nebude problém ho naučit čemukoliv, co od psa očekáváte. Je ideálním kandidátem pro většinu psích sportů.

  

 

 

 


 

Kenny

KENNY

černobílý syn Adély zdědil po své matce bohatou srst. Při prvním kontaktu je trochu nedůvěřivý. S ohledem na své mládí se však velmi rychle nechá přesvědčit ke hře a jeho strach a obavy jsou brzo zapomenuty.

  

 

 

 

Olda

 

OLDA

1 až 2 roky starý Olda byl nalezen v Českém Krumlově. Je to mohutný kocour, který bude spokojenější jako venkovní myšilov, který si vždy rád přijde pro pohlazení a něco dobrého k snědku.

 

 

 Míla

MÍLA

pochází z lokality Vyšný, kde byla po odstěhování majitele spolu s dalšími dvěma kočkami ponechána osudu. Nejspokojenější bude jako venkovní myšilovka.

    Emil a Eman

EMIL A EMAN

kočičí sourozenci zůstali bezprizorní spolu s Mílou. Jsou to ochočení, komunikativní a bezproblémové kočky, vhodné spíše pro venkovní chov. V případě potřeby zvládnou i život v domácnosti.

 

 
      Městský útulek 20.4.2015 -Carl

CARL

v útulku je již tři roky. Známé lidi nadšeně vítá a na nové si poměrně rychle zvyká. Bude ideálním rodinným hlídačem, který však zbytečně neštěká. Ostatní psy netoleruje, ale fenky mu nevadí. Carl je neuvěřitelně chytrý a učenlivý pes. Nový páníček v něm získá ostražitého hlídače, ale i milého společníka. 

 

 

 Útulek  - Togo - 20. 1. 2013

TOGO

strávil v útulku již tři a půl roku, a je tedy nejvyšší čas, aby se jeho smůla prolomila. Togo je akční pes, který vášnivě rád aportuje, což velmi usnadňuje učení novým věcem. K lidem se chová vždy přátelsky, ale s ostatními zvířaty nevychází, a proto je nutné, aby byl jediným psem v rodině. 

Na koho se obrátit?

Jméno Odbor nebo oddělení Funkce Budova Místnost Telefon
Harš Cyril OZP správce útulku pro psy Kaplická 439 606 640 507
Horáková Vlasta, Ing. OZP vedoucí odboru Kaplická 439 205 380 766 550
Churáňová Eva OZP správce útulku pro psy Kaplická 439 380 766 550

 

Děkujeme za 600 kg granulí pro kočičky, které jsme obdrželi v rámci akce "Pomozte naplnit misky" pořádané Nadací na ochranu zvířat.

                         Pomozte naplnit misky

 

Děkujeme veterinární nemocnici Cbvet České Budějovice za poskytnutí hmotného sponzorského daru ve formě antiparazitních pipet pro psy.

                                                      logo CB vet

Děkujeme tímto firmě Bioveta, a. s. za sponzorský dar v podobě tolik potřebných léčiv pro naše chráněnce. 

Bioveta - logo - 500

Cestování se zvířaty

Rady osvojitelům zvířat

Nový domov zvířat z městského útulku

Ubytování psů v našem útulku

Praktické informace


Od prosince roku 2004 najdete útulek v Kaplické ulici - v nové budově na konci města naproti odbočce na Přídolí.

Otevírací doba pro veřejnost:
pondělí až neděle   08:00 - 16:30 hod.

Kontakty: 

156 Městská policie
606 640 507 606 640 507 Správce (v otevírací době)
380 766 550 380 766 550 Ing. Vlasta Horáková - odbor živ. prostředí a zemědělství MěÚ


K častým dotazům návštěvníků, jakým způsobem mohou přispět na fungování našeho útulku: naši čtyřnozí kamarádi Vám budou vděčni za hmotný dar ve formě krmiva (konzervy i granule pro kočky a psy různých věkových kategorií) či pamlsků, příp. za dar finanční ...

1. Bezhotovostně
Číslo účtu: 19-221241/0100
Banka: Komerční banka, a.s.
Variabilní symbol: 9619

2. V hotovosti
V kanceláři útulku
Na pokladně MěÚ - Kaplická 439, I. patro

 

Umisťování zvířat do útulku:
Najdete-li opuštěného psa či kočku, neodvádějte ho prosíme do útulku, ale kontaktujte příslušný obecní úřad či městskou policii na bezplatném telefonním čísle 156. 

V případě, že byl do útulku umístěn Váš pes (či kočka), bude Vám zvíře vydáno po úhradě nákladů, spojených s jeho pobytem v zařízení (odchyt, veterinární ošetření, pobyt v útulku, případná veterinární léčba apod.)

   
Osvojení zvířete:
Vyberete-li si u nás v útulku nového člena své rodiny, budete potřebovat občanský průkaz a 200 Kč na poplatek za osvojení. Pracovníci útulku s Vámi sepíší Smlouvu o osvojení zvířete a obdržíte očkovací průkaz. Bude Vám předán zdravý, očkovaný a odčervený pes či kočka.

O útulku

Kotce Zřizovatelem Městského útulku pro psy v Českém Krumlově je Město Český Krumlov.

V prosinci roku 2004 byl útulek přemístěn do nového zařízení na Kaplické ulici. Nový útulek splňuje veterinární a další požadavky na zařízení tohoto typu a je vybaven mimo jiné dvaceti individuálními kotci pro psy, čtyřmi venkovními společnými výběhy, karanténou s pěti kotci, temperovanými boxy pro handicapovaná zvířata a prostory pro umístění koček včetně karantény.

Zvláštní dík patří městu Kaplice a obci Kamenný újezd, které se podílely  na financování výstavby nového útulku. Obce si tímto příspěvkem předplatily služby spojené s umístěním opuštěných zvířat.

Stanice pro psy slouží pro potřeby města Český Krumlov a výše uvedených obcí. V případě volné kapacity zařízení využívají i další obce nejen v rámci regionu. 

Činnost

Stanice pro psy Český Krumlov zajišťuje:

Odchyt opuštěných a toulavých zvířat Odchyt toulavých a opuštěných zvířat a jejich převoz do stanice
Pracovníci útulku provádí odchyt volně pobíhajících psů a koček - dle potřeby využíváme různé druhy odchytové techniky (odchytová smyčka, klec či síť) a pochopitelně také ochranné pomůcky (především odchytové rukavice). Ve většině případů si však vystačíme s návnadou v podobě pamlsku a obyčejným vodítkem.

Neb se do útulku dostává zvíře, u něhož neznáme jeho minulost, je nutný obezřetný a opatrný přístup. Mnoho ze zvířat má za sebou traumatizující zkušenosti s lidmi a mnohdy jsou jejich reakce nevyzpytatelné.Zajištění řádné péče (koupání, očkování, léčba, ...) Zajištění řádné péče
Následně je zvíře převezeno do útulku, kde je po dobu 7 dní umístěno v karanténě tak, aby nedošlo k přenosu případné nákazy do areálu útulku. Dochází k vyšetření veterinářem, příp. k ošetření a léčbě.  Dle potřeby pejska či kočičku vykoupeme a provedeme další úpravu zevnějšku (srst, drápky apod.). Dle aktuálního stavu zvířete je určena  adekvátní krmná dávka a zajištěno vhodné ustájení zvířete. Hlavním problémem však bývá psychický stav zvířat.....

Před odchodem z karantény je pejsek naočkován, odčerven a zařazen do nabídky k adopci.

 

Socializace zvířat Socializace zvířat - do útulku se dostávají často zvířata ve špatném fyzickém stavu (podvyživená, týraná apod.), jejichž psychický stav odpovídá prožitým strastem. Každý tvor se stresem vyrovnává jinak a je tedy nutný individuální přístup.

Naším cílem je v maximální možné míře vrátit zvířatům důvěru v lidi, zbavit je agresivity, strachu a dalších nežádoucích návyků. Dle možností se snažíme pejsky naučit základní prvky ovladatelnosti ...

Environmentální výchova - tvoří významnou součást činnosti útulku. Ve spolupráci s mateřskými a základními školami pořádáme pro děti ukázky výcviku psů, učíme je bezpečnému kontaktu se psy a seznamujeme je s činností útulku s cílem vzbudit v nich zájem a odpovědnost za živé tvory...

Evidence

V roce 2017 bylo přijato celkem 201 zvířat, majitelům vráceno 93 zvířat (z toho 91 ks psů, 2 ks koček)a osvojeno bylo 149 zvířat (z toho 93 ks psů 56 koček).

V roce 2016 bylo přijato do útulku 212 zvířat, z nichž 95 se vrátilo ke svému majiteli a 122 našlo nový domov.

V roce 2015 se podařilo k novým páníčkům umístit 110 pejsků a 65 kočiček, zatoulané miláčky si u nás vyzvedlo celkem 75 majitelů.

V roce 2014 bylo do útulku přijato 214 zvířat, z nichž nové páníčky našlo 130 a ke svému původnímu majiteli se navrátilo 74 pejsků a kočiček.

V roce 2013 jsme přijali do útulku celkem 236 zvířat. Nové majitele se nám podařilo najít pro 125 psů a koček, 103 jsme pak vrátili původním majitelům.

V roce 2012 činil celkový počet přijatých zvířat 262. Ke svému majiteli se vrátilio 98 z nich. Nového páníčka našlo 148 psů a koček.

V roce 2011 prošlo naším zařízením celkem 276 zvířat, z toho 97 psů a koček bylo vráceno původním majitelům a 167 zvířat našlo nové majitele.

V roce 2010 bylo do útulku přijato celkem 259 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 59 psů a koček, nové majitele se podařilo najít pro 192 čtyřnožců.

V roce 2009 se do útulku dostalo celkem 253 zvířat, z toho nové páníčky našlo 178 psů a koček a 75 se vrátilo ke svým majitelům.

V roce 2008 činil celkový počet zvířat již 301 ks, majitelům bylo vráceno 120 zvířat a 173 bylo předáno k osvojení.

Rok 2007 přinesl celkem 214 zvířat, z toho se zpět k páníčkům vrátilo 78 zvířátek a 132 bylo osvojeno.

V roce 2006 prošlo útulkem 189 zvířat - majitelům bylo vráceno 52 psů a k osvojení jsme předali 112 psů a 21 koček.

V roce 2005 bylo do útulku přijato celkem 180 zvířat, z toho majitelům bylo vráceno 36 psů a 135 pejsků a koček našlo nové majitele.

 

Z uvedených čísel je zřejmé, že služby našeho zařízení jsou stále ve větší míře využívány. Jsme rádi, že naše činnost má smysl a že si v rámci regionu nacházíme stále novou klientelu ze strany měst a obcí.

Související odkazy