Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Natáčení historického dokumnetu o kněžně Eleonoře von Schwarzenberg v Českém Krumlově

Český Krumlov, zdroj: Archiv MěÚ Historicko-dokumentární film s hranými scénami přiblíží život kněžny Eleonory von Schwarzenberg, která v letech 1682 až 1741 pobývala ve Vídni a v Českém Krumlově a jako jediná z tohoto významného rodu není pohřbena v rodinné hrobce ve Vídni, ale právě v Českém Krumlově.
Film začíná od pondělí 26. 3. v našem městě natáčet společnost Pro Omnia Film GmbH v koprodukci s ORF Rakousko a evropským televizním vysílačem ARTE. Na tomto filmovém projektu se mimo jiné podílí krumlovský zámek, Archeologický institut v Praze a tým mezinárodních vědců. Zahrají si v něm i desítky místních občanů. Dokument bude vysílán na podzim 2007 v rámci vzdělávacího bloku na televizním programu ORF v Rakousku, dále na programu ZDF v Německu a na celoevropském ARTE. Vzhledem k tomu, že film by mělo vidět kolem milionu diváků, jedná se o další pozitivní zviditelnění našeho města a jeho historie.

V souvislosti s natáčením snímku o excentrickém a pověstmi opředeném životě kněžny, dojde k drobným omezením dopravy na území města. Po natáčení reportáží současného života ve městě a v zámku od 26. do 30. 3., které se obyvatelstva nijak nedotknou, bude natáčení pokračovat v pondělí 2. dubna od 18 do 4 h v Kostelní ulici pod schody do kostela a před kostelem a v Dlouhé ulici; tyto historické scény se budou připravovat už od rána. Stejně tak v úterý 3. dubna, kdy noční natáčení proběhne od 17 do 3 h ráno před divadlem, na Lazebnickém mostě i pod zámkem na nábřeží Vltavy. Doprava bude tedy omezena v Horní ulici a okolí mostu. Poté se filmový štáb přesune na zámek.
V neděli 22. dubna budou pořizovány záběry staré části města a zámku za pomoci vrtulníku, který se bude pohybovat nízko nad zemí, zejména při točení detailních sekvencí vykopávek na Plešivci (naproti elektroprodejně).

Během filmování prosíme občany o shovívavost a pochopení - tento vzdělávací dokument posílí dobrou image našeho města v zahraničí.

Více informací poskytne Jana Kostelecká - 602 949 367.