Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

V předstihu končí II. etapa sanace Havraní skály

Oprava Objížďkové silnice O tři týdny dříve končí práce na sanaci skalního masivu podél Objížďkové silnice(II/160), v Českém Krumlově. Ve II. etapě, na straně nad chodníkem, zajistili horolezci společnosti Stavební geologie Geotechnika Havraní skálu tak, že podle nich už nespadne. Odstranili 130 kubíků horniny, tzn. zhruba 210 tun, tři místa skály podezdili a celý blok zajistili ochrannou sítí.
V sobotu ještě na hraně skály nainstalují ochranné ploty a odvezou techniku. V úterý 10. 4. bude zrušeno a odvezeno dopravní značení, takže normální provoz na této části komunikace by měl začít fungovat odpoledne.
Firma se do Českého Krumlova vrátí opět v polovině září, aby do konce října dokončili zabezpečení skály na druhé straně komunikace.

V Českém Krumlově pokračuje o pár desítek metrů dále rekonstrukce Objížďkové silnice, která by podle dodavatele prací firmy Skanska DS a. s., závod Č. Budějovice měla oproti původnímu plánu skončit na území města o měsíc dříve, tedy na přelomu dubna a května, poté bude pokračovat k Větřní. Nadále je tedy odkloněna nákladní doprava nad 7,5 tun po objízdných trasách přes Kájov - Hořice na Šumavě - Černou v Pošumaví - Frymburk a přes Kaplici-nádraží - Dolní Dvořiště - Vyšší Brod. Osobní vozidla a autobusy projíždějí vždy po polovině vozovky, přes den provoz řídí proškoleni pracovníci firmy, od 18 do 7 h semafory.

V týdnu od 16. do 20. dubna provedou pracovníci Služeb města Český Krumlov výměnu dřevěné mostovky na provizorním mostě přes Vltavu u pivovaru. Opravu stihnou za 3 až 4 dny bez uzavírky mostu - za provozu. Město žádá tudy projíždějící řidiče, aby respektovali pokyny pracovníků firmy, kteří se budou snažit, aby zdržení byla co nejkratší.