Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Sběr a recyklace odpadu zase kvalitnější

Sběr a recyklace odpadu zase kvalitnější Multifunkční vůz na svoz komunálního a tříděného odpadu převzali starostové z Regionálního svazku obcí Vltava 26. 6. v areálu Služeb města Český Krumlov. Svazek tvořený městem Český Krumlov a 17 okolními obcemi získal v rámci projektu Vybudování integrovaného systému sběru a recyklace odpadů svozový vůz za 6,3 mil Kč a 280 sběrných nádob na papír, sklo a plast. O tyto separační kontejnery bude navýšen počet současných. V Českém Krumlově bude příští týden rozmístěno 122 z celkových 126.

Univerzální svozové vozidlo, které provozují Služby města Český Krumlov, je prvním v ČR. Poradí si s vyklopením malých popelnic až po kontejnery na směsný odpad. Nové separační nádoby jsou obsluhovány devítimetrovým výsuvným hydraulickým ramenem.

Projekt má přinést snížení nákladů při likvidaci odpadů a zvýšení podílu třídění v regionu. Na celkových nákladech ve výši 10,94 mil. Kč se 7,49 mil. podílí EU, téměř miliónem Státní fond životního prostředí ČR a 2,46 mil. Kč RSO Vltava (Český Krumlov, Bohdalovice, Brloh, Dolní Třebonín, Holubov, Chlumec, Chvalšiny, Kájov, Křemže, Mirkovice, Mojné, Nová Ves, Přídolí, Přísečná, Srnín, Světlík, Větřní, Zlatá Koruna).