Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Prožitek ze zahajovacího koncertu Mezinárodního hudebního festivalu nebudou rušit projíždějící vozy

V pátek 20. července bude zahájen v Českém Krumlově 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu V pátek 20. července bude zahájen v Českém Krumlově 16. ročník Mezinárodního hudebního festivalu, který finančně podpořilo i město Český Krumlov.
Tento významný festival, vyhledávaný občany města i návštěvníky z celého světa, se bude do 25. srpna odehrávat především ve znamení zahraničních operních hvězd a dirigentů na řadě míst ve městě. Otevře jej neobyčejná podívaná na neobvyklém místě - na jižních terasách zámku zazní od 21. h slavné dílo Carla Orffa Carmina Burana.
Aby si posluchači mohli tento jedinečný zážitek vychutnat v klidu, bez rušení projíždějícími vozidly, bude v pátek 20. července od 20.30 do 23 h Lazebnický most uzavřen pro dopravu, pro pěší zůstane přístupný. Uzavírka pro automobily bude platit od prodejny Baťa na Latránu.
Kvalita zahajovacího koncertu bude v rukou Symfonického orchestru Českého rozhlasu a hrdlech Kühnova smíšeného a dětského sboru, sólistů Metropolitní opery v New Yorku a New York City Opera pod taktovkou Manuela Hernandeze Silvy ze Španělska. Na tento koncert je ještě možné zakoupit vstupenky.

Více informací na www.ckrumlov.cz,www.festivalkrumlov.cz).