Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Poslední Memoriál mjr. Jaromíra Urbana

V sobotu 6. října od 9 h se v Českém Krumlově na parkovišti Pod Poštou uskuteční 25. ročník soutěže družstev v požárním útoku Memoriál mjr. Jaromíra Urbana. Pořadatel - českokrumlovský územní odbor Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje - očekává účast více než stovky družstev z celé republiky, neboť přihlášených je 119. Pokud by mělo dojít k překonání rekordu z 21. ročníku v roce 2003, muselo by se zúčastnit minimálně 114 družstev.
V požárním útoku podle pravidel požárního sportu se bude soutěžit ve třech kategoriích - hasičské záchranné sbory krajů a podniků a mužské a ženské sbory dobrovolných hasičů. Absolutní vítěz získá putovní pohár.
Jubilejní 25. ročník má být podle ředitele krumlovského HZS plk. Pavla Vejvary současně posledním ročníkem memoriálu pojmenovaném po 1. veliteli hasičů v Českém Krumlově, který zemřel v roce 1982. Soutěž bude možná pokračovat ve změněném rozsahu pod jiným názvem. "Zbylo nás málo, kdo jsme mjr. Urbana znali osobně, a myslíme, že je čas začít novou etapu," konstatuje Pavel Vejvara.

Vyhodnocení soutěže s předáním cen a putovního poháru za účasti místostarostky Ing. Jitky Zikmundové se uskuteční mezi 16. a 17. h v závislosti na počtu startujících družstev.