Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Advent v Českém Krumlově

Advent v Českém Krumlově Všichni občané i návštěvníci Českého Krumlova se mohou těšit na bohatý adventní program a malebnou vánoční výzdobu. Slavnostně vyzdobené město bude všechny vítat již od kruhového objezdu u provozovny Nodes. Na příjezdových cestách do centra se před Vánoci rozsvítí světelné řetězy.
Většinu ulic v centru města oživí 110 vánočních stromečků s přírodními ozdobami od dětí z českokrumlovských základních škol a z Českého svazu žen. Na náměstí se první prosincovou neděli slavnostně rozsvítí velký vánoční strom od dceřinné společnosti Lesy města Český Krumlov s r.o. a krásný betlém. V ulicích nebude chybět decentní závěsná světelná výzdoba ve tvaru vloček a hvězd.
Vánoční stromy se objeví i na sídlišti Mír a Plešivec, menší pak na kruhovém objezdu v Domoradicích, u Ratolesti, u SUŠ školy sv. Anežky a na předzahrádce Prelatury. Světelné řetězy obalí i některé stromy na Ostrově, zastávce Špičák, parkovišti v Jelence a před městským úřadem. Vánoční výzdoba je každoročně doplňována a letos je na ni z rozpočtu města vyčleněno tři sta tisíc korun. Ozdobené stromky se budou instalovat po Mikuláši a světelné dekorace se rozsvítí o prvním adventním víkendu. "Věříme, že stejně jako v minulých letech se občané a podnikatelé připojí s vkusnou výzdobou domů i ulic," doplňuje místostarostka Jitka Zikmundová.
Během adventu přispěje k pohodové předvánoční atmosféře nejen výzdoba města, ale také tradiční adventní akce. Každý adventní víkend se bude na náměstí Svornosti konat Vánoční jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a tradičního vánočního zboží. Městské divadlo uvede vánoční inscenace. První úterý v prosinci oslaví Český Krumlov patnáct let od zápisu do Seznamu světového dědictví UNESCO. Pátý prosinec bude na náměstí ve znamení mikulášské nadílky, dvanáctý pak poctou svaté Lucii. V bohatém programu adventních oslav nebude chybět ani Ježíškův poštovní úřad, charitativní bleší trh, Psí Vánoce, Medvědí Vánoce a vánoční prohlídky města a další zajímavé akce. Více informací o adventu v Českém Krumlově se dozvíte na internetových stránkách www.ckrumlov.cz/advent2007.


Advent v Českém Krumlově Neváhejte mne kontaktovat v případě zájmu o dodatečné informace. Uvítám Vaše náměty i připomínky. Průběžně aktualizované informace o městě Český Krumlov či o aktivitách Městského úřadu Český Krumlov sledujte na webových stránkách www.ckrumlov.cz.

Bc. Jitka Augustinová
tisková mluvčí

město Český Krumlov
kancelář starosty
náměstí Svornosti 1
Advent v Českém Krumlově Český Krumlov
E-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
Tel.: +420 380 766 121
GSM: +420 602 491 448