Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Český Krumlov má svůj spot

Český Krumlov si daroval k patnácté výročí zapsání na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO originální dárek, a tím je propagační spot. Krátký snímek ukazuje město jako památku UNESCO. Scénář upozorňuje především na historické památky, je v něm i odkaz na umělce Egona Schieleho.
Klipem provází dvě osoby, které připodobňují dvě tváře města. Jednou je kejklíř plný elánu, dovádí a vnáší do města život a ruch. Druhou postavou je melancholická figura, která naznačuje, že město umí člověka pohladit po duši a dopřává mu možnost odpočinku a nerušené sebereflexe. V závěru zjišťujeme, že dvě figury, dva průvodce od sebe nemůžeme oddělit. Český Krumlov je jak rušným městem, tak oázou odpočinku a oba tyto atributy se pojí pod záštitou UNESCO.
Po samotném spotu je krátká zmínka o partneru Oslav UNESCO, značce Klasa, která se finančně podílela na oslavách patnáctého výročí zapsání na Seznam.
Spot byl oficiálně představen 30. listopadu na tiskové konferenci na téma Český Krumlov - 15 let na Seznamu UNESCO. V současné době je spot promítán ve všech kinech Cinestar v celé České republice i v kině JaK v Českém Krumlově.

.