Občan > městský úřad > struktura MěÚ > odbory > Kancelář starosty > aktuality

Evropský týden mládeže 2008

19. listopadu 2008

V Českém Krumlově probíhal od 2. do 9. listopadu stejně jako v 31 evropských zemích Evropský týden mládeže 2008. Do této akce se zapojili mladí lidé, evropské instituce, národní agentury programu Mládež v akci i další partneři.

Evropský týden mládeže se celoevropsky uskutečňuje jako týdenní kampaň jednou za dva roky a jejím cílem je informovat mladé lidi o evropských programech a projektech, které mohou využít pro vzdělávání, poznávání, volný čas…, představovat úspěšné evropské projekty mládeže a jejich výsledky a podpořit integrační a kooperační snahy Evropské unie a jejich členů.

Oficiální stránka ETM 2008 je http://www.youthweek.eu.

Studenti z Prachatic sbírali v Krumlově zkušenosti

Klub Bouda v Českém Krumlově navštívilo 6. listopadu také 14 studentů, zastupující školy z Prachatic ve Studentské radě města. Centrum pro pomoc dětem a mládeži o.p.s. Český Krumlov připravil i pro prachatické studenty multimediální evropský večer EVROPA MLADÝMA OČIMA.
Představeny byly projekty STEP v Lotyšsku, projekt Lidé a světové dědictví UNESCO v Českém Krumlově prostřednictvím powerpointových a fotografických prezentací, videa a také dokumentů. Sděleny byly historky z projektů, nechyběla ani výstava výsledků. Jednalo se o nabrání inspirace pro prachatické mladé lidi, informace o možnostech vlastní účasti na evropských projektech.

Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 1, foto: Karel Rabenhaupt Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 2, foto: Karel Rabenhaupt Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 3, foto: Karel Rabenhaupt Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 4, foto: Karel Rabenhaupt

Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 5, foto: Karel Rabenhaupt Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 6, foto: Karel Rabenhaupt Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 7, foto: Karel Rabenhaupt Týden mládeže - prachatičtí studenti v klubu Bouda 8, foto: Karel Rabenhaupt

Cíle Evropského týdne mládeže v roce 2008

 1. přispět, jako součást strukturovaného dialogu s mladými lidmi, k diskuzi o budoucím směru evropské mládežnické politiky,
 2. oslava 20. výročí existence evropských vzdělávacích programů,
 3. přispět k Evropskému roku mezikulturního dialogu

Aktivity Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov v rámci Evropského týdne mládeže

CPDM, o.p.s. Český Krumlov se tradičně již několik období připojuje svými programy k Evropským týdnům mládeže.
V tomto roce využíváme pro sestavení našich příspěvků do aktivit Evropského týdne mládeže především:

 • dva v létě uskutečněné projekty evropských výměn mládeže a jejich výsledky.(Projekt "STEP UP" uskutečněný v Lotyšsku a projekt "Lidé a světové dědictví UNESCO" realizovaný v Českém Krumlově a širším regionu Jihočeského kraje)
 • vybrané evropské aktivity našeho pracoviště ICM - Informační centrum pro mládeže ve spojení s možnostmi nízkoprahového a volnočasového klubu BOUDA a mládežnického internetového RÁDIA ICM.

Aktivity Evropského týdne mládeže v Českém Krumlově

TEMATICKÝ ROZHLASOVÝ POŘAD V RÁDIU ICM - "EVROPA MLADÝMA OČIMA"

PO 3. listopadu - PÁ 7. listopadu 2008

Hodinový pořad v Rádiu ICM se uskuteční pondělí 3. listopadu 2008 mezi 19. až 20.hodinou
Moderátorka pořadu, redaktorka rádia Eva Žižková, bude zpovídat především mladé účastníky evropských výměnných projektů STEP UP a Lidé a světové dědictví UNESCO

Program / obsah pořadu:

 • základní informace o smyslu kampaně Evropský týden mládeže
 • informace o možnostech EU programu Mládež v akci pro mladé lidi
 • Evropské projekty mládeže CPDM v roce 2008 - Lidé a světové dědictví UNESCO, STEP UP Lotyšsko - jako motivační dobré příklady využití EU programu Mládež (informace o motivacích, obsahu, aktivitách, výsledcích a dalšího přesahu těchto již uskutečněných projektů)
 • budoucnost EU projektů mládeže a perspektiva jejich realizace v CPDM v příštích obdobích (např. spolupráce partnerských měst Českého Krumlova v oblasti mládeže a dětí, rozšiřování organizátorů těchto projektů)
 • pozvánka na čtvrteční multimediální prezentační večer "Evropa mladýma očima" v Boudě
  Rádiové povídání bude prokládáno muzikou, kterou jsme získali od našich zahraničních partnerů na projektech.

Zájemci mohou pořad poslouchat prostřednictvím internetu na http://www.radioicm.cz/

EVROPSKÝ VEČER V KLUBU BOUDA

Ve čtvrtek 6. listopadu 2008 se od 19.00 hodin uskuteční v mládežnickém klubu Bouda Český Krumlov komponovaný multimediální a hudební program pro mládež nazvaný EVROPA MLADÝMA OČIMA, který pro své vrstevníky a kamarády připravili účastníci letních výměnných evropských projektů a mladí hudebníci z Boudy.

Program večera:

 • Informace o Evropském týdnu mládeže a EU programu Mládež v akci
 • Představení letošních evropských projektů mládeže CPDM (STEP UP, Lidé a světové dědictví UNESCO)) za použití power-pointových prezentací, fotoprezentací, hudby jednotlivých národů /zemí zúčastněných na projektech, projekcí filmových dokumentů, vybraných ukázek výsledků tvorby účastníků (keramika, dřevosochání, dřevoryt, sprejerské obrazy ad)… ad.
 • Představení (vyhlášení) výtvarné soutěže ICM Český Krumlov pro děti a mládež na téma "české EURO)
 • Informace o komiksové soutěži AICM ČR ("BAREVNÁ EVROPA" NA TÉMA: KULTURNÍ TRADICE EVROPSKÝCH STÁTŮ) - více info na http://www.icmcr.cz/ - Divácká soutěž o ceny
 • Koncert mladých kapel z Boudy (NO CRAPES a Penis Butterfly)

V rámci večera budou k dispozici informační a propagační materiály CPDM, o.p.s., ICM, Rádia ICM, klubu Bouda a také programu EU Mládež v akci a EURODESKu.

Vstupné na program je dobrovolné. Jeho výtěžek bude věnován na dofinancování opravy invalidního vozíku Kamila Fouska (krumlovský mladý vozíčkář - literární autor)

Moderátory večera budou účastníci projektu Lidé a světové dědictví UNESCO - Karel Severa a Zuzka Kvíčalová (za aktivní spolupráci dalších účastníků evropských projektů)


SEMINÁŘE ICM ČESKÝ KRUMLOV K EVROPSKÝM TÉMATŮM

Kontinuální a souvislou aktivitou, která prochází termínem Evropského týdne mládeže jsou informační semináře, které v podzimním období realizuje ICM Český Krumlov.

Jsou to následující typy seminářů:

 • Evropské programy pro mládež a studenty
 • Semináře celoevropského projektu SYTYKIA (více informací na http://www.eurodesk.cz/ )

Tyto semináře jsou určeny především školním kolektivům posledních ročníků základních škol, studentům středních škol a dalším zájemcům.
Semináře budou probíhat až do prosince 2008.
Realizace seminářů je zdarma. Zájemci o uskutečnění seminářů se mohou obrátit na ICM Český Krumlov. (www.icmck.cz, mail: icm@icmck.cz, tel. 380 712 427).

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ ICM ČK "JAK BY MĚLO VYPADAT ČESKÉ EURO"

Soutěže se mohou účastnit žáci II. stupně základních škol
Cílem soutěže je zamyšlení dětí a dospívající mládeže nad rokem 2010, kdy by Česká republika měla přijmout EURO.
Euro je společná měna zemí Evropské unie a každý stát má vlastní bankovky EURA s typickými symboly států. Zároveň by tato kampaň měla zvýšit povědomí o Evropském roku multikulturního dialogu a Evropě vůbec.
Termín uzávěrky soutěže je úterý 28. listopadu 2008!

Bližší informace k soutěži v sekci ETM na našem webu www.icmck.cz

TÝDEN INTERNETU ZDARMA V ICM ČK

pondělí 3. listopadu až pátek 7. listopadu 2008 bude v ICM ČK přístup na internet ZDARMA!
Otevřeno: PO - PÁ 9:00 - 17:00 hodin