Občan > Aktuality > 2015

Návštěvníci z Llanwrtyd Wellsu na Slavnostech pětilisté růže

Aktualizováno 29. 7. 2015

Letošního 29. ročníku Slavností pětilisté růže se poprvé zúčastnili hosté z partnerského města Llanwrtyd Wells. Celkem 23 obyvatel velšského městečka pobylo v Českém Krumlově od 18. do 23. června 2015.

Přátelé z Walesu již dlouhá léta lákal bohatý program Slavností pětilisté růže a především jeho jedinečná atmosféra a tak se rozhodli jejich přání proměnit letos v realitu. Během pobytu měli možnost vyzkoušet si historické kostýmy, které u této příležitosti zapůjčilo Městské divadlo a stát tak se součástí kostýmovaného průvodu, vyzkoušet si nepřízeň počasí, déšť i krupobití, ale také se ohřát tradičními nápoji a pokrmy z jarmarečních stánků na náměstí Svornosti. S místním průvodcem si doplnili znalosti o pamětihodnostech a historii města a také navštívili barokní divadlo na státním zámku a hradu Český Krumlov.
Během svého pobytu se setkali nejen se starostou města a se zástupci města na radnici, ale později se měli možnost pozdravit také s rodačkou z Krumlova paní Ruth Hálovou, která ve Walesu pobývala během druhé světové války. Paní Hálová jim osobně ukázala nově zrekonstruovanou Synagogu a zároveň poutavě pohovořila o výstavě vlastních obrazů v synagoze umístěné.

Muzeum Fotoateliér Seidel se nabídl návštěvníky vyfotografovat a tak nejen, že měli možnost shlédnout Seidelovu vilu, ale na chvíli si také okusili těžkou práci fotomodelů a odnesli si jednu památeční fotografii jako malou vzpomínku na výlet do Českého Krumlova.
Hosté se zúčastnili nejen závěrečného průvodu Slavností, ale také krásného koncertu Concertino Praga v Maškarním sálu krumlovského zámku. Odjížděli plni nových zážitků a nadšení z celého průběhu pobytu v Českém Krumlově.

Fotogalerie