Občan > Aktuality > 2018

V Městském parku roste lípa dobré vůle

aktualizováno 28. 6. 2018

Poblíž kaple sv. Martina v Městském parku vyrůstá strom Olgy Havlové, který sem zasadili zástupci města společně s Výborem dobré vůle.

„Dlouho jsme uvažovali, jakým způsobem bychom si měli připomenout výročí nedožitých 85. narozenin Olgy Havlové. Nakonec nám byla k tomu inspirací sama Olga Havlová, která v roce 1993 vysadila první strom dobré vůle v Olomouci Topolanech. Ten vyrostl v obrovskou košatou dřevinu s hluboko zapuštěnými kořeny. Proto jsme se rozhodli, že stejným způsobem, vysazením dalších stromů, uctíme její památku," uvedla při slavnostním zasazení stromu v Českém Krumlově Libuše Bautzová, manažerka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

„Olga Havlová nebyla jenom manželkou prezidenta Václava Havla, byla především statečnou ženou s dobrým srdcem, která se podílela na tom, že jsme v naší zemi obnovili svobodu a demokracii, za což jí patří naše uznání, náš dík a já jen doufám, že takových lidí bude v naší společnosti přibývat. Děkuji za město Český Krumlov Výboru dobré vůle, že jsme se mohli díky tomuto symbolickému aktu přihlásit k odkazu Olgy Havlové a hodnotám, které vyznávala a které žila," uvedl místostarosta Josef Hermann.

Český Krumlov se stal 24. městem z 85, kde budou stromy během celého roku vysazovány. Bude označen pamětní deskou na počest Olgy Havlové.

Fotogalerie