Občan > Aktuality > 2018

Partnerská města se setkala v Krumlově

aktualizováno 8. 1. 2019

Poslední zářijový víkend se u nás kromě Svatováclavských slavností konalo také setkání partnerských měst: Českého Krumlova, Vöcklabrucku, Hauzenbergu a Slovenj Gradce. Z každého města přijeli nejen zástupci z radnic, ale také skupiny hasičů, sportovců, studentů a muzikantů.

Každá skupina měla připravený program, ve kterém si účastníci vyměňovali zkušenosti ze svých oborů. Vedení jednotlivých měst diskutovala na téma blackoutu, krizového řízení a připravenosti na mimořádné situace. V podobném stylu se neslo i setkání hasičů. „Se zahraničními kolegy jsme diskutovali o fungování profesionálních i dobrovolných hasičských sborů v ČR. Součástí byla i ukázka techniky a vybavenosti stanice. Pro kolegy jsme také připravili soutěž. Vzali jsme je na raft na Vltavu, kde jsme měli zastávky s plněním úkolů, které souvisejí s naší prací, jako překonání nejrůznějších překážek apod.," uvedl Pavel Rožboud, velitel krumlovského územního odboru HZS Jihočeského kraje.

Skupina studentů zdokonalovala své znalosti z robotiky a fyziky na workshopech organizovaných krumlovským gymnáziem. „Kromě konstrukce dvourychlostního modelu auta, pokovování klíče a seznámení se s principy raketového inženýrství, jsme měli možnost spolupracovat a komunikovat se zahraničními studenty," pochvaloval si spolupráci student Petr Pučil.

Stejně jako každý rok, i tentokrát poměřili sportovci své síly na turnaji ve volejbalu, kde Krumlováci skončili na bronzové příčce.

Potlesky publika sklidili v Pivovarské zahradě i muzikanti z partnerských měst, kteří se svými vystoupeními zpestřili program Svatováclavských slavností.

Společně strávený čas byl pro účastníky partnerského setkání velmi přínosný, přinesl nová poznání, zkušenosti a otevřel další témata mezinárodní spolupráce pro následující roky.

Fotogalerie