Občan > Potřebuji si vyřídit > Euroklíče pro zdravotně postižené

Euroklíče pro zdravotně postižené osoby v Českém Krumlově

aktualizováno 13.05.2020

Euroklíče

Co je euroklíč

 

Euroklíč je speciální univerzální klíč umožňující osobám se sníženou schopností pohybu přístup na veřejná a technická zařízení, která jsou osazena eurozámkem, a to v rámci všech států Evropské unie (např. veřejné záchody). V Českém Krumlově byl projekt bezplatných euroklíčů pro občany Českého Krumlova zaveden v roce 2009. 

 

Podmínky zapůjčení euroklíče

Euroklíč je zdarma zapůjčován držitelům průkazu ZTP/P s trvalým bydlištěm ve městě Český Krumlov na základě předložení občanského průkazu a po podepsání „Evidenční karty Euroklíče“, která se následně zasílá Národní radě osob se zdravotním postižením ČR. 

 

* Pozn.: Osoby, které nesplňují výše uvedené podmínky se mohou za účelem získání euroklíče obrátit na Jihočeské centrum pro zdravotně postižené o. p. s., více informací zde: https://jczps.webnode.cz/sluzby/euroklice/. Pro krátkodobou výpůjčku návštěvníkům Českého Krumlova jsou euroklíče k dispozici také v Infocentru Český Krumlov proti vratné záloze. 

 

Euroklíč smí používat pouze jeho oprávněný držitel, a to po dobu trvání podmínek, pro které mu byl zapůjčen. V případě ztráty euroklíče, změny trvalého bydliště, uplynutí platnosti či vystavení nového průkazu ZTP/P je držitel euroklíče povinen tuto skutečnost nahlásit a při nesplnění podmínek jej vrátit.

 

Eurozámky v Českém Krumlově

 

V Českém Krumlově jsou eurozámky opatřeny veřejné WC:

- „Jelení zahrada“ – Chvalšinská ulice, parkoviště P1

- „Pod Poštou“ – Pivovarská ulice, parkoviště P2

- „Městský park“ – Linecká ulice, parkoviště P3

- „Autobusová zastávka“ - Špičák

- „Vlakové nádraží“ – ulice Třída Míru 1

- „Rybník na Horní Bráně“ – ulice Kaplická 439

 

Na koho se obrátit?

Agendu vyřizuje na Městském úřadě v Českém Krumlově Odbor sociálních věcí a zdravotnictví, oddělení sociálních služeb a prevence.

Jméno Odbor / oddělení Funkce Budova Místnost Telefon
Šestáková Andrea, Mgr. OSVZ sociální kurátor Kaplická 439 V008 380 766 404

Informace

Související odkazy