aktualizováno 7. 11. 2012

Kronika města Český Krumlov

Květen 2011

Krumlov CardČeský Krumlov Card - vstupné se slevovou kartou až 60%

Nová slevová karta, která začala platit od 1. května, přináší až šedesát procent slevy z běžného vstupného. Platí pro Hradní muzeum a zámeckou věž, Regionální muzeum, Museum Fotoateliér Seidel a Egon Schiele Art Centrum. Plné vstupné je za 200, rodinné za 400 a snížené vstupné (pro důchodce či studenty) za 100 korun. Výhodou je i to, že karta je přenosná a platí třicet dní.

Katalogový list - Český Krumlov Card

Mladí záchranáři na MČR mládeže ve vodním záchranném sportu

V sobotu 14. května se 15 českokrumlovských záchranářů zúčastnilo 12. ročníku Mistrovství České republiky mládeže ve vodním záchranném sportu. Na závod v Sokolově přijelo 170 mladých záchranářů z celé České republiky. Titul mistra republiky obhájilo už potřetí družstvo staršího dorostu ve složení Aleš Berounský, Jan Kodým, Natálie Berounská a Kristýna Lukšová. I družstvo starších žáků získalo titul mistra republiky. V této kategorii startovali Jan Lukš, Jakub Tůma, Pavla Gallistlová a Markéta Kotková. Titul mistra České republiky za vítězství ve všech čtyřech individuálních disciplínách v kategorii staršího dorostu získal Aleš Berounský. Stejného výsledku dosáhl Jan Kodým v kategorii mladšího dorostu a Pavla Gallistlová za mladší žáky.

39. ročník Rallye Český krumlov 2011Rallye Český Krumlov

Poslední květnový víkend se uskutečnila tradiční soutěž – již 39. ročník Rallye Český Krumlov, která je součástí nejen Evropského poháru, ale i součástí mistrovství republiky historických automobilů. Start byl na českobudějovickém výstavišti 27. května. Celková délka rallye byla 607 km, zahrnovala dvanáct rychlostních zkoušek. Cílová rampa byla rovněž tradičně v Jelení zahradě, kde se uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků. V seznamu přihlášených bylo 114 posádek (74 MMČR, MČR historiků 21, Rallye Legend Show 19). Sobotní vytrvalý déšť diváky neodradil, ale celkový dojem pokazil fakt, že bylo odcizeno jedno závodní auto. Romanu Krestovi se podařilo vyhrát Rallye Český Krumlov už posedmé, druhé místo obsadil Pavel Valoušek, třetí byl Václav Pecha.

Nemocnice

Budova interny je momentálně pod lešením, protože zde probíhají práce na zateplení objektu včetně výměny oken. Úpravy jsou naplánovány zhruba na rok a budou se týkat i budov chirurgie a léčebny dlouhodobě nemocných. To se děje za provozu oddělení a práce jsou naplánovány tak, aby je pacienti pocítili co nejméně. Celý projekt vyjde zhruba na 26 milionů a je převážně financován z Operačního programu Životní prostředí.

Krumlovští kanoisté

Mladí kanoisté SK Vltava Český Krumlov bojovali poslední květnový víkend na umělém kanále v Opavě o body do českého poháru žáků ve slalomu i sjezdu na divoké vodě. Ve sprintu mladších žákyň vybojovala Anežka Paloudová třetí místo. Nejmladší členka startovního pole Karolína Paloudová dojela desátá ve slalomu a čtvrtá ve sprintu. Sedmé místo získal Vojtěch Skořepa ve sprintu na kajaku a mezi staršími žáky byl Jan Klíma patnáctý ve slalomu na kanoi.

Počasí

Počasí bylo začátkem tepla velmi teplé, slunečné, skoro letní. Možná bylo trochu sucho. Déšť a s ním i ochlazení přišlo přesně podle předpovědi počasí v neděli 15. května. Pršelo celou noc, místy dokonce padaly kroupy. Následoval velmi teplý týden, který připomínal letní počasí. V dalším týdnu bylo horko, teploměr se šplhal ke 30 °C. K ochlazení došlo v noci na 27. května. Spustil se déšť, v noci byla bouřka. Vydatně pršelo i celý další den. Koncem měsíce dosáhly teploty letních hodnot.