Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: Pilotni projekt vyuziti solarni energie v budove Mestskeho uradu v Ceskem Krumlove

Datum a čas: 16.2.2006 13:37 hod.

Město Český Krumlov ve spolupráci s občanským sdružením Energy Centre České Budějovice připravuje realizaci projektu instalace slunečního zařízení a fotovoltaického systému na budovu Městského úřadu v České Krumlově. Na střechu budovy bude naistalováno 48 ks slunečních kolektorů o aktivní výhřevné ploše 85 m² a fotovoltaické zařízení o výkonu 1 kW. "Projekt nás zaujal tím, že nabízí nejen možnost finančních úspor městu, ale představuje i ochranu životního prostředí. Věřím, že se s ním seznámí i starostové dalších obcí a jeho realizací podpoří úsporu přírodních zdrojů," uvádí starosta Českého Krumlova JUDr. František Mikeš.
Významnou součástí projektu budou dva semináře „Solární energie“ pro starosty a širokou veřejnost, vydání brožury o realizaci projektu a také školící program „Energetické poradenství pro multiplikátory“, který se bude skládat ze šesti seminářů a šesti exkurzí a bude účastníky z řad zástupců veřejné správy, firem a projektantů odborně seznamovat s tématikou jednotlivých druhů obnovitelných zdrojů energie (vodní, větrná, sluneční, energie biomasy), s energeticky úspornými stavbami a s energetickou legislativou.
Celý projekt bude realizován za podpory Evropské Unie v rámci programu Phare GS a dále se na něm budou podílet tyto organizace z Horního Rakouska: OÖ Energiesparverband, Oberösterreichische Umweltakademie, Energieinstitut Linz a Klimabündnis Oberösterreich.
Ukončení realizace projektu je naplánováno na srpen 2006.


Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum