Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: IVS-CK: Krumlovska skala pada, silnice je uzavrena

Datum a čas: 17.2.2006 15:07 hod.

Uzavření části silnice I/39 v Č. Krumlově v úseku Pod Kamenem, k němuž došlo před pěti týdny po uvolnění 10 a 19 tunových skalních bloků, se ukázalo jako prozřetelné opatření. V noci ze čtvrtka na pátek (kolem půlnoci) došlo k dalšímu uvolnění kamenných bloků a jejich pádu (předběžný odhad 50 - 60 t) na silnici v místě zabezpečeném citybloky. Kus skály ale prorazil zábradlí chodníku a skončil u řeky. Silnice byla bezprostředně uzavřena. Ke zranění ani škodě na majetku osob nedošlo. Již od rána provádí Správa a údržba silnic ČK odstraňování zřícených kamenů ze silnice a okolí.

Ráno se na radnici sešla prac. skupina krizového štábu s ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Zdeňkem Schneiderem, ved. odboru dopravy KÚ JčK Jiřím Klásou, a geologem ze Stavební geologie Geotechnika Č. Budějovice Petrem Karlínem. Po vyhodnocení situace na místě poskytl Hasičský záchranný sbor techniku, s jejíž pomocí pracovníci SG Geotechnika Č. Budějovice skálu v daném místě prohlédli. Vzhledem ke zjištění, že v kritickém úseku hrozí sesutí značné části horniny, zůstane silnice pro dopravu přes víkend uzavřena. V pondělí by měla na objednávku města Č. Krumlov začít SG Geotechnika s geologicko-průzkumnými pracemi.

Objížďka pro vozidla do 7,5 t (vč. autobusů) je vedena ve směru na ĆB po třídě Míru přes Růžek na kruhový objezd na Trojici, vozidla s vyšší celkovou hmotností jezdí přes kaplické nádraží.

.

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum