Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: Silnice Pod Kamenem uzavrena, na skale pracuji horolezci

Datum a čas: 22.2.2006 15:52 hod.

Dopravu v Č. Krumlově komplikuje havarijní stav skalního masivu na státní komunikaci I/39, jejíž jízdní pruh ve směru od Č. Budějovic na Lipno uzavřel Krajský úřad Jihočeského kraje začátkem ledna kvůli uvolňování a padání kamenů ze skály nad komunikací Pod kamenem. V závěru minulého týdne došlo ke zřícení dalších zhruba 60 t skály a obousměrnému uzavření této části komunikace.

Č. Krumlov je proto nadále uzavřen pro nákladní dopravu. Vozidla do 7,5 t celkové hmotnosti, pravidelná autobusová doprava i autobusy cestovních kanceláři jezdí přes silnici na Svahu, přes Růžek a tř. Míru zpět na silnici I/39. Objízdná trasa pro nákladní dopravu vede oboustranně přes odbočku za Kamenným Újezdem (Štilec) a kaplické nádraží. Objíždky jsou zřetelně vyznačeny Vstup na chodník podél skály je po čas prací geologů a horolezců uzavřen od 7 do 17 h. Oblast je možné obejít přes Vyšehrad.

Během úterý odstranili pracovníci společnosti GS Geotechnika, a.s., z kritické části porost, který pracovníci Služeb města Č. Krumlov zpracovali na místě štěpkovačem. Začalo čištění této části masivu od uvolněných kamenů. Po dokončení těchto prací (začátkem příštího týdne) bude obnoven jednosměrný průjezd po I/39. Během března, pokud to dovolí počasí, začne vybudování lávky pro pěší, poté Ředitelství silnic a dálnic vytvoří v místě současného chodníku náhradní vozovku. Obousměrný provoz pro veškerou dopravu by měl být - a to záleží na počasí a stavu skály - zahájen v dubnu.

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum