Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: Prujezd Ceskym Krumlovem obnoven v obou smerech

Datum a čas: 12.4.2006 14:38 hod.

Dnes, ve středu 12. 4., v 16 h skončila uzavírka části silnice I/39 v Č. Krumlově v úseku Pod Kamenem a byl obnoven provoz v obou směrech. Znovuotevření této důležité části komunikace, zajišťující spojení s Lipenskem, s hraničními přechody Studánky a Strážný na rakouské hranici, se zúčastnili zástupci Ředitelství silnic a dálnic, do jehož správy komunikace spadá, kraje, stavební společnost, města Č. Krumlov i poslanec Miroslav Kalousek, který v lednu nastínil, že stát by mohl v letošním roce zainvestovat opravu skalního masivu.

Po více než třech měsících se obnoví provoz na části komunikace, kterou začátkem roku uzavřel Krajský úřad Jihočeského kraje kvůli padání kamenných bloků ze skály nad silnicí. Doprava byla povolena pouze ve směru na Č. Budějovice. K dalšímu oddělení kamenů ze skály došlo v únoru, kdy bylo nutné očistit kritickou část od porostu a poté od hlíny a uvolněných kamenů. Před čtyřmi týdny město zajistilo provizorní lávku pro pěší mimo silnici v místě, kde došlo k pádu kamenů, a minulou sobotu zahájilo Ředitelství silnic a dálnic ČR prostřednictvím stavební firmy ing. Miloš Kačenka - BUILDING, Č. Budějovice budování náhradní vozovky k rozšíření komunikace a umožnění obousměrného provozu, včetně nákladní dopravy.

Opravy objížďkové trasy, po níž jezdila během uzavření sil. Pod Kamenem vozidla do 7,5 t, již stály město 80 000 Kč. Kvůli většímu opotřebení vozovky bude muset město investovat do silnic této trasy ještě dalších 100 000 Kč.

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum