Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: IVS-CK: Prinosny skolici program k usporam energie a vyuziti obnovitelnych zdroju

Datum a čas: 13.4.2006 15:53 hod.

V rámci Pilotního projektu využití solární energie v budově Městského úřadu Č. Krumlov se uskuteční od května do srpna školicí program na téma obnovitelné zdroje energie, určený zástupcům veřejné správy, firem, projektantům i zainteresované veřejnosti.

Účastníci školicího programu Energetické poradenství pro multiplikátory se seznámí se způsoby využití jednotlivých druhů obnovitelných zdrojů (sluneční energie, biomasy, vodní a větrné energie), dále s energetickou politikou a legislativou v ČR, se systémem podpor a dotací v této oblasti, poznají rovněž principy nízkoenergetické výstavby a rekonstrukce budov. Program tvoří šest seminářů v zasedací místnosti Městského úřadu v Č. Krumlově v Kaplické ulici a šest exkurzí do vybraných lokalit Jihočeského kraje a Horních Rakous.

Pilotní projekt využití solární energie v budově MÚ Č. Krumlově realizuje město ve spolupráci s občanským sdružením Energy Centre Č. Budějovice a Energiesparverband Linz za podpory Evropské unie v rámci programu Phare GS CBC 2003.

Bližší informace a přihlášku na školicí program Energetické poradenství pro multiplikátory naleznete na www.eccb.cz.

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum