Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: Ceskokrumlovsky projekt Ruzova zahrada mezi deseti nejuspesnejsimi v CR

Datum a čas: 29.5.2006 16:38 hod.

Českokrumlovský projekt Růžová zahrada mezi deseti nejúspěšnějšími v ČR


Ocenění se dočkal projekt města Český Krumlov nazvaný Růžová zahrada. Dostal se do desítky vítězných projektů programu Pivovary Staropramen městům zaměřeném na podporu životního prostředí ve městech ČR. Růžová zahrada byl jedním ze 125 přihlášených projektů ze 111 míst republiky. Tento úspěch má pro město značný význam, neboť Společnost Pivovary Staropramen podpoří realizaci projektu vyčíslenou na 300 000 Kč částkou 248 570 Kč.

Záměrem úspěšného projektu Růžová zahrada je vytvořit pobytovou a odpočinkovou zónu s vyhlídkou na nejkrásnější místa města a okolí. Tato příjemná klidová oblast vznikne na Plešivci na pozemku dřívějšího ovocného sadu poblíž Mateřské školy Za Soudem k využívání nejen občany města, ale i turisty. Růžová zahrada se stane i v souvislosti s v budoucnu opravenou synagogou a se sousedícími terasami Egona Schieleho atraktivní částí města.

Přerod nevyužívaného zákoutí města ve funkční plochu by měl být dokončen letos v listopadu. Na současných travnatých plochách vznikne síť pískových cestiček, podél současné asfaltové cesty bude vysázená jabloňová alej, místo oživí posezení s lavičkami poskytující kouzelné výhledy na centrum města, Křížový vrch... A všude pokvetou růže - erbovní květina Českého Krumlova. Bude osázeno kolem 450 sazenic sadových růží vyžadujícími minimální údržbu. Návštěvníci se budou kochat pokryvovými, keřovými i pnoucími kráskami. Kromě estetického požitku, zklidnění v zeleni bude zahrada sloužit i jako studijní prvek veřejné zeleně.


Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum