Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2006

IVS-CK: Obcane, odpad tridte peclive dal

Datum a čas: 18.12.2006 10:40 hod.

Občané, odpad třiďte pečlivě dál

Požár, který 21. listopadu zatím z nezjištěných příčin zachvátil separační halu v Č. Krumlově, zcela zničil dotřiďovací linku separovaného odpadu."Vzhledem k tomu, že ještě nemáme zprávu hasičů, která je nutné pro posouzení statika, není ještě škoda přesně vyčíslená," vysvětluje Ing. Josef Pešl, ředitel Služeb města Český Krumlov, které zařízení provozují. Odhaduje se zatím na osm milionů korun. "Doufáme, že třídička znovu pojede od března dubna příštího roku," uvedl Ing. Pešl s tím, že ze shořelé linky je použitelná jen kovová konstrukce. Nová na zakázku bude stát kolem 4,5 mil. Kč.

Separace odpadu ve městě ale pokračuje, i když v provizorních podmínkách. Papír je ručně dočišťován na zpevněných plochách vedle haly a prodáván jako směs. Plast se ručně dočišťuje na staré skládce, kde se třídí na bílé a barevné PET lahve a na tvrdý plast, a tyto se dále drtí na drobné části. Odběratele má město i na fólie. Sklo je ukládáno na staré skládce.

V tomto týdnu začnou pracovníci Služeb města Český Krumlov čistit zdi separační haly od následků požáru - sazí a dalších nečistot. Dojde také na demontáži nepoužitelné třídící linky.

Jana Zuziaková
Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum