Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2008

IVS-CK: Sobota 26. dubna bude dnem hasicu

Datum a čas: 23.4.2008 12:09 hod.

"Český Krumlov patří hasičům" - to je heslo, pod kterým si českokrumlovští hasiči připomenou 50. výročí založení profesionálního hasičského sboru v Českém Krumlově. Oslavy se budou konat v sobotu 26. dubna 2008 na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. Přesně v 10 hodin dopoledne budou oslavy zahájeny za účasti nejen zástupců Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje a České republiky, ale svoji účast přislíbili i představitelé města Český Krumlov, zahraniční hosté z Bavorska a Horního Rakouska a další.

Celý den si pak návštěvníci budou moci přímo na náměstí prohlédnout výstavu historické techniky, speciální požární techniky či techniky současné včetně všech prostředků požární ochrany používaných profesionálními jednotkami v dnešní době. Jednotlivá oddělení Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje, územní odbor Český Krumlov představí zájemcům svojí činnost, pro děti jsou připravené zábavné hry a soutěže. Zpestřením bude promenádní koncert Vojenské posádkové hudby z Tábora.

Přijďte si proto s profesionálními i dobrovolnými hasiči a jejich přáteli a příznivci připomenout jejich svátek, který se rozhodli oslavit přímo v historickém centru krásného Českého Krumlova. Obzvláště budou vítáni účastníci v současných i dobových uniformách a případně i s historickou technikou.

Další informace:
http://www.ckrumlov.cz/hasici
http://www.ckrumlov.info/docs/cz/ad2008042301.xml

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje
Telefon: 420 950 230 360
E-mail: vendula.mateju@jck.izscr.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum