Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2008

IVS-CK: Zpravy z mesta Cesky Krumlov

Datum a čas: 22.8.2008 9:54 hod.

Vážení obyvatelé Českého Krumlova, posílám Vám několik aktuálních zpráv, které se týkají dění v Českém Krumlově.

*********VJEZD DO CENTRA PŘES LATRÁN BUDE OMEZEN PRO VOZIDLA S HMOTNOSTÍ NAD 3,5 TUNY
Odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Český Krumlov nainstaluje do centra Českého Krumlova novou dopravní značku, která omezí vjezd vozidel těžších než 3,5 tuny. Značka by se měla objevit na ulici Latrán pod Červenou branou (na rohu před lékárnou). Odbor dopravy zajistí instalaci do konce příštího týdne. "K tomuto kroku nás vede stav Lazebnického mostu a místních komunikací v historickém centru města. Zásobování provozoven nebude narušeno, protože například menší dodávky, Iveca a transportéry nepřekračují stanovený hmotnostní limit," dodává vedoucí odboru dopravy Miroslav Hála.


*********OD 1. ZÁŘÍ SE ZAČNE REKONSTRUOVAT HORNÍ ULICE
Od 1. září začne rekonstrukce Horní ulice. Práce na úpravě povrchu a sítí budou trvat do poloviny prosince. Práce budou rozděleny do 3 etap. Během 3,5 měsíců se vymění asfaltový povrch za původní dlažební kostky. Pro dopravu bude platit uzavírka celé Horní ulice. Objízdná trasa bude vedena přes Objížďkovou, Tavírnu, Lineckou a dále do centra. Zásobování pro Horní ulici bude umožněno od 18:00 do 08:00 hodin a to pouze vozidlům do 3,5 tuny okamžité hmotnosti.
První etapa naváže na rekonstrukce kašny a od 1. do 30. září uzavře úsek od náměstí Svornosti po Kostelní ulici, a to pro veškerý provoz i pro pěší. Obchůzná a objízdná trasa povede přes ulice Masná a Šatlavská nebo Kostelní.
Druhá a třetí etapa budou následovat od Prelatury k muzeu. Ve druhé a třetí etapě se bude rekonstruovat vždy polovina ulice, druhá polovina zůstane průchozí. Nejdříve se začne pravou polovinou ve směru do centra (muzeum, seminární zahrada) a následně polovinou levou (Hotel Růže, Městská knihovna). Detailní informace k jednotlivým etapám budu zasílat průběžně.
Provozovatelé sídlící v Horní ulici byli kontaktováni a na společné schůzce informováni o plánovaných rekonstrukcích. Uzavírky a řešení dopravy byly řešeny společně s Městskou policií Český Krumlov a Policií České republiky. Složky integrovaného záchranného systému budou informovány o uzavírce a o možnosti objízdných tras do centra. Služby města budou zajišťovat svoz odpadu ve stejných termínech jako dosud. Provoz Městské knihovny nebude narušen.
Aktuální informace nebo změny týkající se omezení v Horní ulici bude město zveřejňovat v denním tisku, na webových stránkách www.ckrumlov.cz/Rekonstrukce a v aktualitách, ve vývěskách nebo elektronickým mailforem.
Město Český Krumlov děkuje občanům za pochopení nezbytnosti uzavírek částí Horní ulice pro pěší a dopravu.


*********DNES VYCHÁZÍ SPRNOVÝ ZPRAVODAJ MĚSTA
Dnes byste měli ve svých schránkách najít srpnový Zpravodaj města Český Krumlov. Můžete se dočíst o změně koeficientu pro výpočet dani z nemovitosti, o rekordních investicích do škol a hřišť, o létě v Krumlově nebo o ocenění sportovcům a úspěchům kulturních souborů. Zpravodaj najdete i na internetu, a to na adrese www.ckrumlov.cz/zpravodaj.
Přeji Vám příjemné počtení a krásný zbytek letních prázdnin.


Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum