Občan > Info servis > MailFórum > Občan > 2008

IVS-CK: Pripravy na Advent a Vanoce v Ceskem Krumlove vrcholi

Datum a čas: 26.11.2008 12:45 hod.

Přípravy na advent a Vánoce právě vrcholí na náměstí Svornosti. Služby města Český Krumlov instalovaly světelné dekorace ve městě a v těchto chvílích zdobí vánoční smrk na náměstí. První adventní neděle bude v Českém Krumlově netradiční, protože program doplní odhalení zrekonstruované barokní kašny a morového sloupu a otevření nově zadlážděné Horní ulice. Bohatý sváteční program bude zahájen v neděli 30. listopadu od 17. hodin.

Součástí hudebně poetického zahájení adventu spojeného s rozsvícením vánočního stromu, bude i slavnostní odhalení zrekonstruované kašny s morovým mariánským sloupem na náměstí Svornosti. Od dubna probíhaly na kašně a mariánském sloupu restaurátorské a rekonstrukční práce. Na sochařské výzdobě byly odstraněny sedimenty a krusty, které vytvořily na figurálních prvcích kyselé deště, opravil se bazén kašny a instalovaly se nové rozvody a pískové filtry zajišťující cirkulaci vody. Nově dostala českokrumlovská kašna slavnostní osvětlení.
Také Horní ulice o první adventní neděli ožije po několika měsících stavebních prací. Českokrumlovští si budou moci prohlédnout nejen novou zádlažbu v Horní ulici, ale překvapení je bude čekat i v Prelatuře a seminární zahradě. Investice do rekonstrukce Horní ulice a kašny si vyžádaly finanční prostředky ve výši 9,5 milionů Kč. Bez značného přispění státu a podnikatelských subjektů by se neobešly.

Adventní program je stejně jako v předchozích letech soustředěn na víkendy, obzvlášť na neděle. "Snažili jsme se toto nejhezčí období v roce zpestřit zejména pro obyvatele Českého Krumlova. Víkendový program v centru města je ideální příležitostí pro setkávání všech obyvatel Českého Krumlova, ale i okolních obcí. Je to možnost, jak se sejít, pokochat se adventním programem, projít si vyzdobené město a odpočinout si od předvánočního shonu," sdělil ředitel městského divadla Jan Vozábal. Na náměstí nebudou chybět tradiční trhy s vánočními perníky, svařeným vínem a medovinou. V letošním roce mohou zájemci poznat i nabídku národních produktů značky KLASA a generálního partnera Adventu a Vánoc 2008 v Českém Krumlově Budějovického Budvaru. Typické adventní neděle by se neobešly bez pohádek v Městském divadle. První neděle nabídne divadlo představení Princ a Chuďas od Marka Twaina v podání Agentury Agnez z České Lípy.

Ani o Vánocích a během adventu se v Českém Krumlově nezapomíná na potřebné. Městský úřad Český Krumlov provozuje psí útulek a na Vánoce se snaží jeho obyvatelům zpestřit "psí život". Oficiální Psí Vánoce jsou naplánovány na 19. prosince. Opuštěným zvířatům mohou lidé přinést krmení nebo přispět přímo i finančně buď v útulku, nebo na bankovní konto 19-221 241/0100, V.S. 9616. Na Psí Vánoce pořádá sbírku i školská rada při Základní škole T. G. Masaryka v Českém Krumlově ve spolupráci s pedagogickým sborem. Příspěvky přebírá paní učitelka Zlatuše Petříková.

Od 1. listopadu probíhá v Travellers´ Hostelu sbírka věcí a předmětů, které budou prodávány na charitativním bleším trhu 13. a 14. prosince. Výtěžek z trhu a ze sbírky bude věnován dětem v Dětském domově v Horní Plané.

Kompletní adventní program najdete na webové stránce www.ckrumlov.cz/advent2008

Jitka Augustinová
tisková mluvčí

kancelář starosty
město Český Krumlov
náměstí Svornosti 1
381 01 Český Krumlov
tel.: 380 766 121
GSM: 602 491 448
e-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz

--------------------------------------------------------
Správa MailFóra OIS-CK: http://www.ckrumlov.cz/mailforum