Hlášení závad - Dej tip

aktualizováno 29. 1. 2018

Webová mapová aplikace Hlášení závad - Dej tip

V trendu nárůstu moderních technologií, které usnadňují komunikaci a spolupráci obyvatel se samosprávou, pokračuje město Český Krumlov i v novém roce. Nejnovější inovací prošla webová aplikace na hlášení závad, kterou obyvatelé využívají k rychlému sdělení poruch a nedostatků ve městě. Navíc se způsob hlášení rozrostl o mobilní aplikaci, celý systém tak obyvatelé nově naleznou pod názvem „Hlášení závad - Dej tip".

Modernizovaný systém nově nabízí zaslání hlášení neboli „tipu" dvěma způsoby - prostřednictvím moderní mapové aplikace dostupné v rámci webového prohlížeče, nebo s využitím mobilní aplikace. Uživatelé mohou zasílat tipy formou fotografie s doplňujícím komentářem upozorňujícím na závady.

Závady jsou na základě zadané kategorie automaticky přiřazeny odborům a odpovědným pracovníkům městského úřadu, kteří je dále řeší. Stav jednotlivých hlášení - tipů je v systému průběžně aktualizován dle fáze řešení.

Aplikace slouží k řešení drobnějších problémů, nikoliv ke sběru podnětů dlouhodobého, strategického rázu, nebo řešení nákladných, komplexních akcí typu rekonstrukce ulic apod.

V aplikaci rovněž nelze řešit podněty např. majetku Jihočeského kraje, státu či dalších subjektů.

Jak na to

Mapová aplikace umožňuje odeslání hlášení v několika snadných krocích; uživatel označí místo v mapě, vybere kategorii závady, doplní popis a případně nahraje fotografii poškozené věci. Pak už stačí jen zadat kontrolní kód pro ověření.

Chytrá aplikace umožňuje i zobrazení již nahlášených závad včetně informace o stavu a průběhu jejich řešení. Hlášení je možné filtrovat nejen podle stavu a kategorií, ale i podle času nahlášení. Také je možné zobrazit závady jen v určitém zvoleném území města. Další zajímavou funkcionalitou je možnost exportu hlášení do formátu CSV.

Webová mapová aplikace Hlášení závad - Dej tip

Mobilní aplikace je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android, iOS nebo Windows. Ke stažení je zdarma na Google Play (pro Android), App Store (pro iOS) nebo ve Windows Store (pro Windows Phone) pod názvem „Hlášení závad - Dej tip". Samotná práce s aplikací je opět velmi intuitivní. Po spuštění umožní problém vyfotografovat, určit polohu místa, zařadit do příslušné kategorie, doplnit popis a odeslat. Tipy jsou odesílány anonymně, jméno ani telefonní číslo se nezobrazuje.

QR kódy pro stažení mobilní aplikace „Hlášení závad - Dej tip" (Android, iOS, Windows Phone):

QR kód Android   QR kód iOS  QR kód Windows

Jakékoliv podání či ohlášení v této aplikaci nelze považovat za podání ve smyslu § 16 odst. 2 písm. g) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení).

Kontakt

Dotazy, náměty a připomínky k nové mobilní nebo webové aplikaci mohou uživatelé zasílat na adresu gis@mu.ckrumlov.cz.