Občan > Aktuality > 2017

Slovo starosty Dalibora Cardy

Starosta města Český Krumlov Dalibor Carda Začalo léto, teploty stouply na hranici rekordů a nastal čas prázdnin a zaslouženého odpočinku. Budeme mít více času, který věnujeme rodině, dětem a mnoho z nás se vypraví na dovolenou, kde načerpáme sílu, ale i inspiraci, jakým způsobem lidé žijí jinde.

Nicméně i Krumlov se stane inspirativním místem. Prázdniny jsou dobou hudebních festivalů, akcí pod širým nebem, koncertů, divadelních představení a dalších kulturních a sportovních zážitků.

Mnoho Krumlováků bude mít však napilno, třetina z nich pracuje v cestovním ruchu a turistická sezóna je pro mnoho zaměstnanců časem, kdy musí tvrdě pracovat. Kvalita a nabídka služeb se zlepšuje a hodnocení návštěvníků města je v poslední době velmi dobré. Mám radost, že počet vad na kráse se zmenšuje a zákoutí Krumlova jsou v očích hostů jednoduše krásná.

Stejně krásná by měla být i místa pro bydlení našich občanů na sídlištích. V plánu jsou proto opravy mnoha míst v těchto lokalitách, které se daří postupně zkrášlovat. Prázdniny jsou také každoročně využívány i k investičním opravám ve školách, aby prostředí pro děti a mládež odpovídalo současným požadavkům na moderní a bezpečnou výuku.

Při každodenním průjezdu městem se však mnohdy divím, jak si dokážeme veřejná prostranství zošklivit různými odpadky a vandalismem. Peníze, které město musí investovat do úklidu nelegálních skládek a oprav mobiliáře, by se daly jistě využít efektivněji, třeba na zmíněné úpravy míst k životu obyvatel.

Přeji všem krásnou dovolenou, krásné prázdniny a mnoho inspirativních zážitků!

30. června 2017