Občan > Aktuality > 2018

Slovo starosty Dalibora Cardy

Starosta města Český Krumlov Dalibor Carda Se začátkem školního roku se za novým poznáním nevypravují jen žáci a studenti, ale něco nového se mohou dozvědět i ti, kteří dávno nejsou školou povinní. Září se totiž v Krumlově každoročně nese ve znamení mnoha skvělých vzdělávacích akcí pro širokou veřejnost.

Z mnoha naučných přednášek si budete moci vybrat hned druhý zářijový víkend, kdy se tradičně připojujeme ke Dnům evropského dědictví. Na své si přijdou milovníci architektury při výpravách do běžně nepřístupných prostor památkových objektů, prozkoumat můžete třeba nejdelší šlechtickou chodbu v Evropě, která spojuje kláštery a hrad, nebo se podívat do sklepa pod poustevnou na Křížové hoře. Příznivce dávné historie potěší pravěká kupecká osada, která se opět usadí v Pivovarských zahradách. Naopak na nedávnou historii mohou zavzpomínat pamětníci v Regionálním muzeu na výstavě k osmašedesátému roku.

Čtvrtou zářijovou sobotu zvu všechny příznivce i odpůrce projektu UNES-CO Kateřiny Šedé, aby přišli debatovat na veřejné fórum k otázkám, které projekt otevřel. Sám jsem velmi zvědavý na závěry projektu, který hýbe městem.

Vyměňovat poznatky si budeme i přeshraničně, a to s našimi spřátelenými partnerskými městy Hauzenberg, Slovenj Gradec a Vöcklabruck. Každoroční setkání pro letošek připravuje Český Krumlov a uskuteční se poslední zářijový víkend. Při setkání si vyměňujeme zkušenosti, které se týkají vedení samosprávy, zvládání krizových situací, nebo pořádání kulturních akcí a inspirujeme se navzájem tím, jak to dělají v jiném městě, potažmo v jiné zemi.

Samozřejmě nesmím zapomenout na Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, který přiveze do Krumlova soubory a nositele tradiční kultury z mnoha koutů světa.

Přeji vám všem krásné babí léto naplněné poznáním, věděním a novými prožitky.

 

30. srpna 2018