Občan > Aktuality > 2018

Slovo starosty Dalibora Cardy

Starosta města Český Krumlov Dalibor Carda Prázdniny pro mne již dlouhá léta znamenají návrat na mou rodnou Moravu do domu, který jsme pro sebe s tátou a bratrem budovali. V minulosti jsme s dětmi jezdili na delší čas k babičce. Veliká zahrada a bazén dávaly mnoho prostoru pro prázdninový odpočinek. Dnes již jezdím prakticky sám a vždy mě čeká mnoho práce na údržbě domu, ve kterém již bydlí jenom moje maminka. Letošní prázdniny a moje dovolená nebude jiná.

Město Český Krumlov čekají poslední letní prázdniny v tomto volebním období. Ve volebním období, ve kterém se díky koncepční spolupráci radních i podpoře zastupitelů podařilo dokončit mnoho investičních projektů a další jsou připraveny k blízké realizaci. Celkem se ve městě za poslední čtyři roky financovaly investiční akce a velké projekty v součtu za téměř 655 milionu korun. O jaké konkrétní projekty se jednalo, se dočtete zde

S blížícím se termínem komunálních voleb zintenzivnila kritika na vedení a fungování města. Není to neobvyklý jev, že si kritikou práce ostatních někteří snaží zviditelnit či vybudovat své startovací volební pozice. Není nic jednoduššího než hanit cizí práci, neboť kdo nic nedělá, nic nezkazí. Avšak ti, kteří chtějí skutečnou změnu, nekřičí jen v hospodě u piva nebo chcete-li trendově na Facebooku. Ale konají! Stejně jako občané, kteří se iniciativně zapojují do aktivit města, věnují svůj čas a energii bez nároku na honorář pro obecný zájem. Těmto občanům patří moje velké poděkování a úcta.

V současné době může aktivní veřejnost v Českém Krumlově, mimochodem v jediném jihočeském městě, podat námět na úpravu veřejného prostranství, sousedskou slavnost či doplnění mobiliáře v rámci již druhého ročníku participativního rozpočtu. Termín pro podání námětů byl prodloužen do 22. července a informace k podmínkám jsou zveřejněny na www.KrumlovSobe.cz.

Milí spoluobčané, užijme si léto! Školákům a studentům přeji krásné slunečné prázdniny. A za nás dospělé věnuji vzpomínku všem laskavým babičkám za jejich starostlivou péči o prázdninách i jejich moudré přísloví „bez práce nejsou koláče“.

 

28. června 2018