Občan > Aktuality > 2019

Slovo starosty Dalibora Cardy

Mgr. Dalibor Carda První letní měsíc otevírá v Krumlově čas festivalů, slavností, koncertů a venkovních programů. Naše město nabízí neuvěřitelné množství kulturních příležitostí pro děti i dospělé a já věřím, že si předprázdninový čas zpestříte návštěvou nejedné z akcí.

Pro mě osobně jsou mimořádným počinem Slavnosti pětilisté růže. A to jak programovým rozsahem, tak atmosférou, kterou do města přináší. Na tři dny se můžeme vrátit a nahlédnout do dob Rožmberků, poučit se historií a zkusit si ji zažít na vlastní kůži. A to doslova. Převléknout se do kostýmů a být na chvíli někým jiným, nebo je jen sledovat a obdivovat.

Další fenoménem, který je s naším městem neodmyslitelně spjat, je otáčivé hlediště. Každý rok se tam vypravuji za jednou z premiér a rád bych tu zmínil úžasné představení pro děti Ztracený svět. Vezměte své ratolesti za dobrodružstvím, kdy se v zámecké zahradě prohánějí dinosauři. Bude to pro ně nezapomenutelný zážitek.

Vyjmenovat hudební nabídku, nebo doporučit nějaký z připravovaných koncertů, je prakticky nemožné. Z mnoha a mnoha stylů si vybere opravu každý. Přeci jen ale uvedu jeden z festivalů. Po dlouhé době se do Krumlova vrací staronový Festival staré hudby. Jde o specifický žánr, kde jsou užity repliky historických nástrojů, koncerty se konají v sakrálních objektech, které přidávají hudbě na autentičnosti.

Ačkoli je červen hektickým obdobím, kdy se snažíme dokončit dlouhodobé úkoly v práci, studenti na poslední chvíli vylepšují známky, plánujeme a organizujeme si dovolené, zkusme se na chvíli zastavit, poslechněme si pěkný koncert, nebo vyrazme na divadelní představení.

Přeji vám všem příjemný červen!

 

3. června 2019