Občan > Aktuality > 2018

Slovo tajemníka Městského úřadu ČK Radima Roučeho

aktualizace: 7. 11. 2018

Tajemník Mgr. Radim Rouče

Komunální volby jsou za námi a známe jména zvolených zastupitelů, které si Krumlováci vybrali, aby v následujících čtyřech letech spravovali jejich město. Prostřednictvím svého mandátu budou noví zastupitelé prosazovat náměty, přání a zájmy obyvatel, co by se mělo ve městě dít a jakým směrem se bude Český Krumlov ubírat.

K volbám v Českém Krumlově přišlo 42,58 % voličů, kteří vybírali kandidáty z jedenácti volebních stran a hnutí. ANO 2011 získalo 13,37 % hlasů – zvolení zastupitelé Milan Hodboď, Barbora Šiftová, Rudolf Blahovec; KDU-ČSL získala 12,23 % – zvolení zastupitelé Josef Hermann, Jiří Olšan, Roman Kneifl; Společně pro ČK – Nezávislí a TOP 09 získali 11,48 % – zvolení zastupitelé Martin Fürst, Milan Kotlár, Martin Hák; Sdružení nezávislých – Město pro všechny získalo 11,19 % – zvolení zastupitelé Dalibor Carda, Bohumil Florián, Ivo Janoušek; ODS získala 10,41 % – zvolení zastupitelé Zbyněk Toman, Běla Dvořáková; PRO 2016 získalo 8,90 % – zvolení zastupitelé Vojtěch Němec, Václav Velek; KSČM získala 8,64 % – zvolení zastupitelé Petr Šandera, Miroslav Máče; Nezávislí a Zelení získali 7,57 % – zvolení zastupitelé Jan Vorel, Jiří Bloch; ČSSD získala 7,04 % – zvolení zastupitelé Jindřich Florián, Ivana Ambrusová; Reálný Krumlov získal 5,89 % – zvolený zastupitel Jiří Klosse; Hlas Krumlova Českého získal 3,70 % – bez mandátu.

V poslední den lhůty byl u Krajského soudu v Českých Budějovicích podán návrh na neplatnost hlasování nebo výsledku voleb. Obsahem stížnosti je domněnka, že v noci z 5. na 6. října 2018 mohlo dojít ve čtyřech volebních místnostech k manipulaci s hlasovacími lístky. Krajský soud 2. listopadu 2018 tento návrh na vyslovení neplatnosti voleb zamítl.

V odůvodnění rozsudku soud konstatuje, že žádné z tvrzení navrhovatele se nepotvrdilo a soud má za prokázané, že s volebními urnami ani hlasovacími lístky nebylo jakkoliv manipulováno.

Rád bych poděkoval všem - a nebylo jich málo - kteří se na vypořádání volební stížnosti během posledních dvou týdnů větší či menší měrou podíleli. Stejně tak bych chtěl ocenit práci volebních komisí, zapisovatelek a zapisovatelů, kteří postupovali plně v souladu se zákonem.