Občan > Praktické informace > Psí útulek > Nový domov zvířat z městského útulku

Nový domov zvířat z útulku

aktualizováno 10.11.2015

Přečtěte si příběhy zvířat z městského útulku v Českém Krumlově, která našla nový domov.

Kuba a Mates

uplynul již měsíc, co jsme si od Vás přivezli Kubíčka a Matýska. Kluci se postupně socializují, někdy je to mazec, ale jsme za ně rádi.¨Společně naši všichni psi vytvořili zajímavou smečku - posílám ukázku.

Přeji hezký den - Helena Bauerová

Linda

Přejeme krásný vymalovaný den, do útulku v Českém Krumlově. :-o)

Linda se u nás zabydlela a také se vybarvila jako zlobivá kočička, asi je mladá. :-o)S našim pejskem Bubáčkem, který ji stále vyštěkával, si již udělala pořádeka tím jemu ukázala, že tou paní domu je ona paní Linda ! :-o)Linda je kočka stromová, už má pelíšek i na skříni.
Je hodně hravá, mazlit se přijde, jen když ona madam Linda chce.:-o)
Když se nechce mazlit, mrská ocáskem a dá najevo svým kukučem,ještě na mne sáhni a zakousnu Tě jako myš ! :-o)Mazlící rituál, má nejraději s paničkou sedící na toaletě :-o)

I když byla Linda odčervená, bylo nutné ji ještě jednou odčervit,něco bílého ji jukalo ze zadečku.Ovšem to odčervování byl horor, v ničem to nechtěla sežrat, raději by držela hladovku 2 dny.:-o( Stále chodila a mečela jako koza hlady. :-o)To co nesežrala, tak zbaštil náš pejsek Bubáček a je odčerven na několik let,co toho po madam Lindě sežral. :-o

O Velikonocích tu byla na prázdninách vnučka, tak babičce asistovalapři odčervování Lindy. Ta byla zabalena do svetru a ten prášek na odčervenív kočičí vitamínové pastě, babička nacpala Lindě až na mandlea vážená madam Linda, byla odčervena raz dva.:-o)Potom s námi nějaký ten čas nekomunikovala :-o(

Vnučka se smála a prohlásila, že kdyby to viděli v útulku, jak jí babička odčervovala,že nám ji okamžitě šupito presto odeberou! :-o)
Lindu jsme si oblíbili, připomíná nám naši mourovatou kočičku Zuzanku,kterou jsme měli neuvěřitelných 22 let.
Přejeme vašemu útulku, aby se všechna zvířátka měla tak dobře, jako Linda u nás v Kaplici.:_o)

Babička Věruška a Luboš Dědauštvánlety :-o)

Jesinka

Dobrý večer paní Horáková,

posíláme fotky Jesinky,jak jsme slíbili, když jsme vás byli navštívit na Psí Vánoce. Byli jsme na této akci poprvé,bylo to fajn a hlavně doufáme, že to bylo přínosné pro útulek a někteří hodní lidé si nějaké pejsky vzali a dali jim domov.

Jinak pár slov k Jesince.Je to zkrátka nejbáječnější pejsek na světě,je to naše hodná,mazlivá a poslušná psí slečna,máme jí moc rádi. Zvykla si u nás prakticky hned, jak když do naší domácnosti patří odjakživa a to se musela ještě seznámit s fenkou Dominkou a  pejskem Tobíkem,dohromady tvoří dobrou trojku, jen nám chybí více rukou na mazlení a více místa na sedačce.Jak víme Jesi měla těžký život, kdy byla v žalostném stavu přivázána  4 roky na 2 m řetězu,tak se jí snažíme vše vynahradit a ona je nesmírně vděčná, miluje celou rodinu,miluje procházky a je pěkný mlsoun, to jsme ostatně celá rodina.

Děkujeme celému kolektivu útulku,že se  tak oddaně starají o pejsky,dávají je dohromady jak po stránce tělesné,tak jim dávají dohromady jejich pošramocenou duši a musí snášet žalostné pohledy na pejsky týrané,opuštěné,zbídačené a nechtěné.

Tak ještě jednou díky za naší Jesinku.

Zdraví rodina Bláhova z Českých Budějovic

Bobík


Nazdárek,

takže jen pár slov, dokud na to myslím (teda, já na to už myslím rok, ale to je asi tak všechno...:-) )

Bobík teda nebyl vůbec utrápenej ani úzkostnej. Vyrazili jsme celá famílie - 5 lidí - 2 dospělí, 2 děti a babička - budoucí majitelka. Měli jsme už předem vybráno, takže jsme šli na jistotu. Ještě že tak, jinak bychom přivezli domů půl útulku. Bobík s námi šel docela ochotně, babi hrdě zaplatila 200,- Kč, podepsala smlouvu a bylo to.

Bobík zvládl dobře převoz a dokonce i křest sprchou. Strašně totiž smrděl. Byl moc hodnej, nechal se umejt (i hlavu!!) a se všema byl hned kamarád. Neměli jsme to srdce ho nechat dole v psinci po našich psech. Bobík šel na byt k babičce. Nejdřív prý bude mít pelíšek v předsíni. Po týdnu už "přespával" v obýváku na gauči - nejraděj má polštář pod hlavu a asi tak za měsíc už ležel v ložnici na předložce. Babi tvrdila, že jenom na tý předložce u postele. Za další měsíc babi přišla a povídá:" Tak si představ, jak je ten pes chytrej. Počká až usnu a pak mi skočí do postele!". Za týden přišla a povídá: "Už ani nepočká, až usnu." V současné době pořádají Bobík s babi soutěž, kdo první :-)))

Naše babi dopřává všem našim zvířátkům. Slepice nesou abnormální vejce a Bobík měl abnormální "kožich". Až když Bobajs nevyskočil na postel, musela babi uznat, že potřebuje dietku. Na jaře jsme se taky rozhodli, že pejska ostříháme a od té doby má náš Bobík obličej:-))) Už vidí na schody a my vidíme jeho očka :-) a po dietce i asi něco shodil....

Je to šibal. Ten váš inzerát, že Bobík neutíká, pěkně kecal. Je to velmi svérázný pejsek. Po týdnu, co u nás byl, jsme ho vzali do lesa. Ze začátku se mu to líbilo, ale když už se mu to zdálo dlouhý, tak se prostě otočil a šel domů. Jednou mi taky takhle manžel volá z procházky, ať vykouknu z okna, jestli není u dveří Bobík. A co myslíte? Byl tam :-))) Od té doby chodí Bobík na procházky sám - koupili jsme mu kvůli tomu obojek se známkou, aby všichni věděli, že je něčí. Všichni to ale stejně vědí, poněvadž babi za ním vlaje 3 x denně na pravidelných procházkách. Pořídili jsme totiž Bobajzovi natahovací vodítko, aby babi nebral roha. Tak musí babi brát roha s ním a obyvatele Rudolfova to děsně baví :-))

Naší babi to ale hrozně prospívá. Má povinnost, zodpovědnost a mooooře pohybu. Nikdo by jí nehádal osmdesát!!

Takže Bobík byl přesně to, co naše rodina potřebovala. Je právoplatným členem, všichni s ním počítají a mají ho rádi. Myslím, že u nás našel domov a my kámoše. I když mě teda občas štve, jak provokuje slepice. Představte si, že se k nim vždycky připlíží a pak skočí na plot. A ty slepice se samozřejmě pokaždý leknou. Bobík se takhle baví pokaždý, když ho babi vypustí na zahradu s komentářem: "a nebuď tam dlouho..."

Bobík si servítky nebere, za svůj rajón považuje i sousedovic zahradu, kam pokaždý podleze plot. Naše sousedka je totiž strašně milá paní - pokaždý má pro naše děti čokoládku a pro Bobíka nějakou tu mňamku. Má ale taky zrzavýho kocoura a od toho dostal Bobík nakládačku. Bylo to potupný. Dneska už se ale Bobík nebojí nic, asi se přihodilo něco, o čem nemáme vědět... :-)

 

 

Cory

Karolína Jedličková a Lukáš Jaňák, České Budějovice

Don

Zdravím,

posílám Vám pár informací o Vašem bývalém nájemníkovi a notorickému tulákovi... Dnes se drží u chalupy a ačkoliv má volný pohyb kolem domu, nenapadne ho někam utéct. Je zlatej... Málem jsem sice o něj přišel (bulka na boku, kterou měl už když jsem si ho bral od Vás, byla rakovina, ale dobře to dopadlo - napadenou tkáň lékaři odstranili a Don je zdravý jako řípa). Chutná mu (váží skoro 70 kg), je plnej energie a je to veselej a krásnej pes.

Pokud budete mít chvilku, přijeďte se k nám na něj podívat.

Pavel Hrádek

 

Don se na nás již dívá z psího nebe a my na něj vpomínáme. S panem Hrádkem prožil nádherný a důstojný zbytek života.

Bellinka

Posílám krátkou zprávu

 

 

 

 

 

 

Hubert - Čert

Dobrý den. Před pár měsíci jsem si u Vás vzala pejska Huberta, nyní Čerta. Čertík se má moc dobře, slepičky ani ovečky mu vůbec nevadí. Je to velký mazel, nejradši by se nechal drbat celý den. Velká zahrada se mu taky moc líbí, ale nejradši má dlouhé procházky. Zjistili jsme, že má nejspíš trochu problém ze sluchem, ale to nevadí je vidět, že je na to delší dobu zvyklý. V příloze posílám fotečky, aby jste viděli jak se Čertíkovi daří. Moc děkuji za to jak jste se o Čertíka starali v útulku.

 

Cherry

S pozdravem Poláčková

 

Niky

Zdravíme všechny zvířátka a jejich páníčky v útulku!

Bobo (Bobeš)

Mějte se moc krásně. Přeji Vám všem a Vašim pejskům z útulku krásné Vánoce a šťastný Nový rok. L. Hofmanová.

  Falco (Míša)

S pozdravem Lenka Skořepová

 

 

Míša již odešel do psího nebe a my doufáme, že se tam má dobře. Díky paní Skořepové prožil krásný podzim života.

Cháron

Dobrý den, zasíláme pár fotek z Cháronova nového domova. Včera jsme tak zhodnotili, že nám připadá, jako by Cháron s námi byl odjakživa... pěkně mezi tu naši smečku zapadl... Roxa a Bambi, naše malé fenečky s ním spí a naše rotinka Noel, je už postarší dáma, která na něj občas vycení zuby, ale to je tak asi všechno, ta spí sama na své matraci. Cháron si dneska už i hrál, nosil mi balonek. Když ho nechám venku samotného, dobývá se do domu, chce mít pořád přehled o tom, co dělám. Krmím ho dvakrát denně, přidávám i těstoviny, vločky, zeleninu ať nám chlapec zesílí... chodíme i na procházky, Cháron poslouchá, neutíká a tak chodí volně.... Je moc hodný, chytrý, byli jse i u pana veterináře. Poradil nám co a jak. Cháron je prima kámoš a myslím, že nám ta dlouhá cesta stála za to...

Zdravíme všechny ošetřovatelel i pejsky
Magdaléna a Vlasťa z Frenštátu pod Radhoštěm

 

Bojar (Dan)

Zdravíme Vás! Asi by vás zajímalo, jak se má Bojar (vlastně teď Daneček). S naší huski fenkou si moc rozumí od první procházky u vás v Krumlově. Když jsme si ho přivezli, neklidně pobíhal po zahradě, pořád si nemohl najít své místečko a na pelíšek si vůbec nechtěl vlézt, jakoby něco takového nikdy nezažil. Tu noc jsme spali s oběma pejsky na zahradě. Také si tu noc si našel místo na zahradě, kde mu bylo nejlíp, tam jsme mu udělali pelíšek. Daneček je stvořeníčko s krásnou dušičkou a každý pohled na něj, každé pomazlení s ním mě nesmírně bolely, když jsem na něm viděla, jak krutí lidé dokážou být... Teď je Daneček veselý, spokojený, chodíme všichni na procházky, hraje si s naší fenkou, vítá nás při návratu a loučí při odchodu do práce, má radost snad úplně ze všech běžných věcí v jeho psím životě a my z něho.... Mějte se hezky, Vy i pejsci

Marcela a David

 

 

 

Zar

Stindl,Kosmatová a Zar