Volby v Českém Krumlově

aktualizováno 15.08.2018

Na této stránce najdete informace k volbám do zastupiteských orgánů, které se ve městě Český Krumlov budou v aktuálním roce konat. Stejně tak zde najdete informace o průběhu a výsledcích voleb, které se již konaly.

Informace o nadcházejících volbách budou v průběhu času stále doplňovány a aktualizovány. Doporučujeme proto zejména v období před konáním voleb tuto stránku pravidelně sledovat.

Aktuálně

K 31. 7. 2018 podalo kandidátní listinu do komunálních voleb v Českém Krumlově 11 volebních stran a uskupení:

 • ANO 2011
 • ČSSD
 • Hlas Krumlova Českého
 • KDU-ČSL
 • KSČM
 • Nezávislí a Zelení
 • ODS
 • PRO 2016
 • Reálný Krumlov
 • Sdružení nezávislých - Město pro všechny
 • Společně pro Krumlov - Nezávislí a TOP 09 

Nyní bude následnovat posouzení formálních náležitostí a v druhé polovině srpna bude vydáno rozhodnutí o registraci stran a uskupení pro komunální volby 2018.

Celkově za pověřenou obec Český Krumlov (jako registrační úřad) bylo podáno 71 kandidátních listin, ve všech obcích se tedy volby do obecních zastupitelstev mohou konat.


 

Oznamujeme, že v souladu s ustanovením § 12 odst. 1 písm. c) zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí proběhne losování čísel pro označení pořadí volebních stran na hlasovacích lístcích pro volby do zastupitelstev obcí v územním obvodu města Český Krumlov.

Losování se uskuteční v pondělí 20. srpna od 9.00 hodin v malé zasedací místnosti v 1. patře v budově Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439, 381 01 Český Krumlov.

Nabídka na prezentaci pro politické strany a hnutí

Město Český Krumlov nabízí možnost prezentace volebních stran a hnutí kandidujících v komunálních volbách 2018.

V Novinách města Český Krumlov je inzerce zpoplatněna dle schváleného ceníku, který je k dispozici zde. Jednotlivé formáty inzerce jsou rovněž upřesněny v ceníku. Noviny města vychází 1. 9. 2018, s uzávěrkou podkladů 17. 8. 2018. Říjnové číslo Novin vychází 29. 9. 2018. Pro bližší informace kontaktujte oddělení kancelář starosty na adrese kancelar.starosty@mu.ckrumlov.cz.

Město Český Krumlov zveřejní základní přehled všech kandidujících stran a hnutí na webových stránkách www.ckrumlov.cz/volby. V přehledu lze uvést odkazy na webové stránky jednotlivých stran a hnutí, a to bezplatně. V případě zájmu prosím kontaktujte kancelar.starosty@mu.ckrumlov.cz.

Vytvoření samostatné webové stránky pod doménou www.ckrumlov.cz pro kandidující strany nebo hnutí zajišťuje Ing. Tibor Horváth, tel.: 606 422 628. Tato prezentace je zpoplatněna částkou 1.200 Kč vč. DPH (s využitím dodaných podkladů v elektronické podobě nebo z existujících webových stránek).

5. a 6. října 2018 se konají volby do zastupitelstev obcí

Vážení občané, voliči, 

ve dnech 5. a 6. října 2018 se budou konat volby do zastupitelstev obcí, níže uvedené informace slouží nejen voličům z Českého Krumlova, ale i voličům z obcí v rámci pověřeného úřadu Český Krumlov. 

Informace pro volební strany zde

Seznam obecních úřadů, kterým lze podávat kandidátní listiny

Dle znění § 21 odst. 2 zák. č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně zákonů, ve znění pozdějších předpisů zveřejňuje pověřený obecní úřad Český Krumlov seznam obecních úřadů v obcích, kde jsou zřízeny alespoň 2 odbory, kterým se podávají kandidátní listiny přímo a seznam obcí, ze kterých se kandidátní listiny podávají příslušnému pověřenému obecnímu úřadu:

Pověřený obecní úřad - registrační úřad    Obec/městys           
   
Český Krumlov  Bohdalovice
Český Krumlov  Brloh
Český Krumlov  Český Krumlov
Český Krumlov  Dolní Třebonín
Český Krumlov  Holubov
Český Krumlov  Hořice na Šumavě
Český Krumlov  Chlumec
Český Krumlov  Chvalšiny
Český Krumlov  Kájov
Český Krumlov  Mirkovice
Český Krumlov  Mojné 
Český Krumlov  Nová Ves
Český Krumlov  Polná na Šumavě
Český Krumlov  Přídolí
Český Krumlov  Přísečná
Český Krumlov  Srnín
Český Krumlov  Světlík
Český Krumlov  Věžovatá Pláně
Český Krumlov  Zlatá Koruna
Český Krumlov  Zubčice
Křemže  Křemže
Větřní  Větřní

Petice - počty podpisů

Volební právo cizinců ze států EU při volbách do zastupitelstev obcí

 

Aplikace "Kam mám jít volit?" 

Mapová aplikace Kam mám jít volit? napoví, kde najdete vaši volební místnost

Pokud jdete volit poprvé, přestěhovali jste nebo už nevíte, kde je vaše volební místnost, podívejte se do aplikace krumlovského geoportálu "Kam mám jít volit?". Jedná se o jednoduchou mapovou službu, která umožní najít a zobrazit v mapě na území města Český Krumlov správnou volební místnost. Do vyhledávacího pole můžete zadat část adresy bydliště a aplikace vás navede až do vaší městské části a ulice. Kliknutím na místo bydliště vám aplikace ukáže příslušnou volební místnost. Kliknutím na značku s číslem volební místnosti se zobrazí detaily vaší volební místnosti včetně adresy a fotografie budovy. Koho máte volit, už aplikace nechá na vás.

2018

2017 

2016

2014

2013

2012

2010

2006

Doplňující informace a odkazy

Na koho se obrátit?

Veškerou agendu voleb a informací k volbám zpracovává Odbor vnitřních věcí Městského úřadu Český Krumlov.

Jméno Odbor nebo oddělení Funkce Budova Místnost Telefon
Fenigbauerová Blanka, Bc. OVV referent evidence obyvatel Kaplická 439 107 380 766 203