Volby v Českém Krumlově

aktualizováno 25. 1. 2018

Na této stránce najdete informace k volbám do zastupiteských orgánů, které se ve městě Český Krumlov budou v aktuálním roce konat. Stejně tak zde najdete informace o průběhu a výsledcích voleb, které se již konaly.

Informace o nadcházejících volbách budou v průběhu času stále doplňovány a aktualizovány. Doporučujeme proto zejména v období před konáním voleb tuto stránku pravidelně sledovat.

Aktuálně

Prohlédněte si T-Mapy Prezidentské volby s výsledky prvního kola volby prezidenta podle volebních okrsků. Pohled na mapu Krumlova ukazuje barevné rozlišení vítězů jednotlivých volebních okrsků - Miloše Zemana červeně, Jiřího Drahoše žlutě. Kliknutím na ikonu koláčového grafu zobrazíte podrobné výsledky vybraného okrsku.

Aplikace "Kam mám jít volit?" 

Mapová aplikace Kam mám jít volit? napoví, kde najdete vaši volební místnost

Pokud jdete volit poprvé, přestěhovali jste nebo už nevíte, kde je vaše volební místnost, podívejte se do aplikace krumlovského geoportálu "Kam mám jít volit?". Jedná se o jednoduchou mapovou službu, která umožní najít a zobrazit v mapě na území města Český Krumlov správnou volební místnost. Do vyhledávacího pole můžete zadat část adresy bydliště a aplikace vás navede až do vaší městské části a ulice. Kliknutím na místo bydliště vám aplikace ukáže příslušnou volební místnost. Kliknutím na značku s číslem volební místnosti se zobrazí detaily vaší volební místnosti včetně adresy a fotografie budovy. Koho máte volit, už aplikace nechá na vás.

2018

Vážení občané, voliči,
dne 23. srpna 2017 vyhlásil předseda Senátu Parlamentu České republiky termín konání volby prezidenta republiky. Toto rozhodnutí bylo publikováno ve Sbírce zákonů č. 275/2017, částka 96. Volba prezidenta republiky se uskuteční ve dvou dnech, v pátek dne 12. ledna 2018 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu dne 13. ledna 2018 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Případné konání druhého kola volby pak ve dnech 26. a 27. ledna 2018 ve stejných časech. Na webových stránkách města Český Krumlov jsou již nyní zveřejněny informace pro občany - voliče, které budou průběžně doplňovány dle daného harmonogramu voleb.

Dále pak jsou k dispozici další informace k volbám na webových stránkách ministerstva vnitra ČR www.mvcr.cz

Dále vyzýváme voliče, aby si zkontrolovali platnost svých občanských průkazů, neboť bez platných dokladů nebude voliči umožněno volit. Volit lze i po předložení platného cestovního, diplomatického nebo služebního pasu České republiky nebo cestovního průkazu.

2017 

2016

2014

2013

2012

2010

2006

Doplňující informace a odkazy

Na koho se obrátit?

Veškerou agendu voleb a informací k volbám zpracovává Odbor vnitřních věcí Městského úřadu Český Krumlov.

Jméno Odbor nebo oddělení Funkce Budova Místnost Telefon
Fenigbauerová Blanka, Bc. OVV referent evidence obyvatel Kaplická 439 107 380 766 203